Zbudują dwie wieże widokowe. Mają być atrakcją dla turystów przebywających na Roztoczu

Z myślą o rowerzystach oraz turystach odwiedzających roztocze, gmina Zamość postanowiła zbudować dwie wieże widokowe. Mają być gotowe do końca października.

Rozpoczyna się budowa dwóch wież widokowych w gminie Zamość. Zostaną one zlokalizowane w miejscowościach Lipsko Polesie i Wierzchowiny. Staną przy szlaku rowerowym i mają służyć do odpoczynku i relaksu, oraz być atrakcją dla turystów odwiedzających zarówno gminę Zamość, jak też korzystających z tras rowerowych po Roztoczu.

Miejsca wybrano nieprzypadkowo, rozpościera się z nich widok na całą okolicę. Oprócz drewnianych wież, powstanie również mała architektura w postaci tablic informacyjnych, stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci oraz słupków do pomiaru ruchu turystycznego. Zagospodarowany zostanie też pobliski teren.

Budowa wież widokowych jest jednym z zadań projektu „RoweLove Roztocze – razem pomimo granic” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Celem jest promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego. Wykonawca wszedł właśnie na teren budowy, zgodnie z umową ma wykonać inwestycję do końca października b.r.

(fot. archiwum)

4 komentarze

  1. Srebrna i dwie wieże?

    • Pomysł narodził się już w ubiegłym wieku w roku 1962 – księżyc, Jacek i Placek.

  2. gotowe na październik?? idealnie trafią w sezon

  3. Pół roku będą budować dwie drewniane wieże…? To jeden stolarz by się wyrobił do wakacji na sezon, żeby ktoś jeszcze w tym roku skorzystał.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku