Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zbudują dwie wieże widokowe. Mają być atrakcją dla turystów przebywających na Roztoczu

Z myślą o rowerzystach oraz turystach odwiedzających roztocze, gmina Zamość postanowiła zbudować dwie wieże widokowe. Mają być gotowe do końca października.

Rozpoczyna się budowa dwóch wież widokowych w gminie Zamość. Zostaną one zlokalizowane w miejscowościach Lipsko Polesie i Wierzchowiny. Staną przy szlaku rowerowym i mają służyć do odpoczynku i relaksu, oraz być atrakcją dla turystów odwiedzających zarówno gminę Zamość, jak też korzystających z tras rowerowych po Roztoczu.

Miejsca wybrano nieprzypadkowo, rozpościera się z nich widok na całą okolicę. Oprócz drewnianych wież, powstanie również mała architektura w postaci tablic informacyjnych, stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci oraz słupków do pomiaru ruchu turystycznego. Zagospodarowany zostanie też pobliski teren.

Budowa wież widokowych jest jednym z zadań projektu „RoweLove Roztocze – razem pomimo granic” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Celem jest promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego. Wykonawca wszedł właśnie na teren budowy, zgodnie z umową ma wykonać inwestycję do końca października b.r.

(fot. archiwum)

4 komentarze

  1. Srebrna i dwie wieże?

    • Pomysł narodził się już w ubiegłym wieku w roku 1962 – księżyc, Jacek i Placek.

  2. gotowe na październik?? idealnie trafią w sezon

  3. Pół roku będą budować dwie drewniane wieże…? To jeden stolarz by się wyrobił do wakacji na sezon, żeby ktoś jeszcze w tym roku skorzystał.