Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił rowerzystkę, zostawił ranną i uciekł. Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała

Policjanci ze Świdnika poszukują sprawcy groźnego potrącenia rowerzystki, jakie miało miejsce koło Piask. Sprawca uciekł z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło w miniony piątek 8 marca w miejscowości Wola Piasecka w gminie Piaski. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku z udziałem rowerzystki. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, 37-letnia mieszkanka gminy Piaski poruszała się rowerem. W pewnym momencie została potrącona przez nieustalony na chwilę obecną pojazd. W wyniku tego doznała poważnych obrażeń ciała i przetransportowano ją do szpitala w Lublinie. Kierowca nie udzielając poszkodowanej żadnej pomocy odjechał z miejsca wypadku.

Policjanci przesłuchali kierowców, którzy w tym czasie poruszali się tą trasą. Wstępnie ustalono, że bezpośredni związek ze zdarzeniem mógł mieć kierowca samochodu marki Peugeot kombi koloru srebrnego z relingami dachowymi, który posiada uszkodzoną szybę czołową. W rejonie zdarzenia widziany był także samochód typu SUV koloru czarnego, a także ciągnik rolniczy i bus nieustalonej marki.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które widziały wypadek, lub też mają wiedzę na temat jego sprawcy o kontakt. Zgłaszać się można do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku pod numerem telefonu 81 749 42 10 lub z najbliższą jednostką Policji. Informacje można przekazywać do naszej redakcji. Zapewniamy pełną anonimowość.

(fot. policja)

13 komentarzy

 1. Czy samochód posiadał prawidłowe oświetlenie?
  Czy kierujący samochodem miał na sobie kamizelkę odblaskową?

 2. Czy kierujący miał prawo jazdy?

 3. Franiu, empatii deczko. Bandyta uciekł, dziewczyna cierpi, a Ty sobie jaja robisz.

 4. Prawo jazdy na rower?
  Droga redakcjo jak juz to przesluchali świadków zdarzenia a nie kierowców….

 5. Franio- to taki parch.Tylko herbicyd działa na niego.

 6. Jakoś mało prawdopodobne żeby rowerzysta jechał prawidłowo a i tak pewnie będzie bez winy.

  • Czemu piszesz że mało prawdopodobnie jechał nie prawidłowo. Nie ma tam ścieżek rowerowych więc może poruszać się ulicą. Jest to teren zabudowany więc kamizelka mu nie potrzebna, co innego oświetlenie pojazdu

   • Akurat ta pani miala zawsze dobrze oświetlony pojazd.

   • Bzdura. W Piaskach są ścieżki rowerowe.
    Poza tym rowerzyści nagminnie łamią przepisy np. o jeździe przy prawej krawędzi i ułatwianiu wyprzedzania.

    • Ten wypadek miał miejsce w miejscowości Wola Piasecka na drodze wojewódzkiej nr 836. Piaski-Bychawa. Tu nie ma ścieżek. Nie wprowadzaj nikogo w błąd.

 7. Nie rozumiem po co te zbędne komentarze faktem jest że kobieta zawsze jeździ dobrze oswietlonym rowerem.Nie ma co pisać głupot tylko trzeba się zastanowić nad tym co niektórzy piszą…..każdego z nas mogło to spotkać, więc może lepiej pomóżmy poszukać sprawcy tego wypadku może warto rozejrzeć się do koła????

 8. Rowerzystka zmarła :(. Tam codziennie powinien stać patrol Policji, bo jeżdżą jak wariaci !!!

Z kraju