Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zaoferowali przegląd instalacji gazowej, ukradli samotnej staruszce pieniądze

Do 79-letniej mieszkanki gminy Białopole przyszły dwie osoby i zaproponowały przegląd instalacji gazowej. W trakcie wizyty oszuści okradli kobietę.

Przedwczoraj po południu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy, do której doszło w jednej z miejscowości w gminie Białopole.

Policjanci ustalili, że do mieszkającej samotnie 79-latki przyszły dwie nieznane jej osoby. Kobieta i mężczyzna zaoferowali przegląd instalacji gazowej. Za jej zgodą wymienili reduktor przy butli z gazem i na ścianie zamontowali czujnik.

Za tę usługę seniorka zapłaciła gotówką. Przez jakiś czas kobieta tłumaczyła jej jeszcze obsługę tego czujnika, po czym oboje opuścili mieszkanie. Już po ich wyjściu seniorka chowając portfel zauważyła, że zniknęło z niego ponad 2 tysiące złotych. Sprawą zajmują się policjanci i ostrzegają o ostrożność podczas kontaktów z nieznajomymi.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. znaleźć i wytłuc

  • Chyba tego forum nie znasz. Naczelna tu zasada brzmi, że: jeżeli ktoś nie jest w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa, to niech nie liczy, że ktoś zrobi to za niego.
   Mogła babka bardziej uważać, a nie zachowywać się jak Święta Krowa w swoim domu.
   Narobiła swoją bezmyślnością tylko kłopotów innym osobom, bo teraz będą ich po sadach ciągać.

 2. Zimne Lochy woda i chleb raz dziennie a nie luksusy

  Wytłuc ? No gdzie takie rzeczy toz to niehumanitarne …dziś bandytów trzyma się w luksusowych Z .k z siłowniami ,lekarzem i innymi wygodami .a jak się dobrze sprawują to mogą mieć nawet sprzęt RTV i pobzykac na widzeniach intymnych .Popier…..ło się w głowach tym którzy odpowiadają za to jak ma wyglądać karanie przestępców

 3. Nie do końca byli zepsuci ci złodzieje bo coś tam wymienili

 4. Ha, ha ,ha. Przynajmniej miała prawo do swojej własności. Jak tam wasze przepisy? Dalej wierzycie w prawo dające komuś prawo do własności?

 5. Idź sobie pogaruj, później zachwalaj. Najobiektywniej opiszesz to zdarzenie z autopsji.
  Jakoś nie widziałem wpisów byłych więźniów, żadnych ochów achów…. Nic
  Może jednak nie jest tam tak miło?

  Jprd kadłubki. Wolności dzbanie nie da się zamienić na żadne apartamenty

 6. Squrw… Żadnych świętości ?‍?