Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie przed osobami podszywającymi się pod pracowników Ministerstwa Finansów i urzędów skarbowych

Ministerstwo Finansów ostrzega przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów. To próby wyłudzenia danych podatników.

Resort finansów przypomina, że nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach. Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów.

Warto pamiętać, że urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach. Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje.

Co warto zrobić?

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji „przekaż” albo „udostępnij” i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084. Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska. Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników! Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej, prosimy o przekazanie zgłoszenia na [email protected].

(fot. MF)

Komentarze wyłączone