Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczęło się od polubienia jej zdjęcia. Skończyło na utracie kilku tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego uwierzyła internetowemu rozmówcy i w wyniku tego straciła pieniądze. Oszust opowiadał kobiecie o wspólnej przyszłości, ale w pewnym momencie poprosił o finansową pomoc, na którą 43-letnia tomaszowianka zgodziła się.

Znajomość 43-latki z „amerykańskim żołnierzem” trwała ponad miesiąc. Przez ten czas rozmówca oszust zdążył sobie zaskarbić zaufanie kobiety. Wszystko rozpoczęło się od polubienie przez oszusta zdjęcia kobiety na jednym z portali społecznościowych.

Następnie zaczął on pisać zapewnienia o wspólnej przyszłości, potem poprosił kobietę o przechowanie znacznej sumy pieniędzy na czas jego wyjazdu na misję do Syrii. Kobieta zgodziła się i zgodnie z poleceniami, przelała na wskazane przez oszusta konto ponad 5 tys. zł. Pieniądze miały być zapłatą za przewóz paczki z 400 000 dolarów z zagranicy do Polski.

Po pewnym czasie kobieta otrzymała informację, że paczka jest już na lotnisku w Warszawie, jednak kurier z pieniędzmi został zatrzymany przez celników. Aby go wykupić i odzyskać pieniądze, kobieta miała przelać kolejną kwotę. Po tym jak poinformowała, że nie ma więcej pieniędzy, oszust nakłaniał ją do wzięcia pożyczki.

– Zdrowym rozsądkiem wykazała się córka zgłaszającej, która znalazła w Internecie informację o oszustwach metodą na amerykańskiego żołnierza i pokazała je mamie. Kobieta dopiero wówczas postanowiła zgłosić sprawę organom ścigania – informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

14 komentarzy

 1. Mi sprzedawca samochodu powiedział: „tylko lać i jeździć”. Zapomniał tylko dodać, żebym jeszcze sobie kupił miejsce postojowe.

 2. To w roweryku jest zbiornik na paliwo?

  • Jest bidon *dostępny osobno.

   A może sprzedającemu chodziło o czynność fizjologiczną?

 3. Miłość kosztuje.

 4. 43lata + mieszkanka powiatu = katastrofa

  • .......................,

   Jestem w tym samym wieku i doskonale wiem że są taki hoojki co to kombinują jak naciągnąć kogos na kasę. Też mnie taki żołnierz próbował zbajerować ale dostał bana na dzień dobry.

 5. To już kolejna mieszkanka powiatu to szewskiego, 43 lata chyba po podstawówce z takim intelektem.

 6. Kilka tysięcy złotych a jaka przygoda życia pełna uczuć i namiętności ! Może warto ?:)

 7. Podobno jeszcze druga paczka jedzie, Z diamentami?????

 8. dobrze, że córka mądrzejsza

Dodaj komentarz

Z kraju