690 680 960

Wjechał na rondo pomimo czerwonego światła. Doprowadził do wypadku (zdjęcia)

Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej było przyczyną wypadku na Czechowie. Na miejscu pracują policjanci. Są niewielkie utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 9 na rondzie 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, czyli na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego i Kompozytorów Polskich w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: ford i skoda. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący fordem mężczyzna wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej. W wyniku tego doprowadził do zderzenia ze skodą, której kierowca poruszał się al. Kompozytorów Polskich w stronę al. Solidarności.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę skody przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane)

10 komentarzy

 1. To ford czy mercedes?

 2. A gdzie ten mercedes ?

 3. Wczoraj ktoś pisał, że przechodząc przez jezdnię (nawet na zielonym), należy się zatrzymać, upewnić, że można bezpiecznie wejść/przejść na jezdnię.
  Czekam zatem na podobne rady, pod takimi zdarzeniami. Gdyby ten co miał zielone tak postąpił, do zderzenia by nie doszło.

  • Mile bym widział także teksty o:
   -pierwszeństwie
   -pierwszeństwie na cmentarz
   -Świętych Krowach
   -głupich przepisach
   -o tym, że kierowcy nie mają/nie muszą mieć Karty Rowerowej ani Karty Pieszego
   -źle oznakowanym skrzyżowaniu
   -tym, że to wina policji stojącej w krzakach i tego, że to niesprawiedliwe, że politycy mają immunitet

 4. Ostrożność mile widzina, zawsze znajdzie się jakiś bawół co myśli inaczej niż inni.

  • Ostrożność jest nakazana. Do tego zobowiązują przepisy. Mało tego. Ta ostrożność ma być szczególna.

   „Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.”

   • Żeby się ktoś nie czepił, że tam były światła. Tak wiem, o tym. Przytoczyłem przepis ogólny.

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas