690 680 960

Policyjny dron nad drogą wojewódzką. Były mandaty

Wczoraj policjanci z Hrubieszowa i Lublina prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Mundurowi ujawnili głównie wykroczenia związane z wyprzedzaniem w miejscach niedozwolonych.

Wczoraj na terenie powiatu hrubieszowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców, jadących drogą wojewódzką numer 844.

Po raz pierwszy w powiecie hrubieszowskim do ujawniania kierowców popełniających wykroczenia użyto bezzałogowego statku powietrznego. Informacje o nieodpowiedzialnych kierowcach, przekazywane były na bieżąco funkcjonariuszom hrubieszowskiej drogówki.

Podczas niespełna trzech godzin pracy drona mundurowi ujawnili 9 wykroczeń drogowych polegające na wyprzedzaniu przez kierujących pojazdami w miejscach niedozwolonych oraz jeden przypadek korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktami.

(fot. Policja Hrubieszów)

24 komentarze

  1. A piraci drogowi szaleją dalej, ich ciężko zatrzymać. Zwykly obywatel jest posłuszny.

  2. A jak to możliwe,że takie coś lata w strefie przygranicznej?????

  3. PISkomando i ciągłe restrykcje

  4. ,aa,boKrzycho.paPj

    Szkoda , że te drony nie latają wtedy ,gdy ktoś komuś grozi,zastrasza,pobije lub próbuje pobić,,gdy ktoś komuś nie pozwala chodzić na własne pole i do sklepu spożywczego na wsi,nie pozwala chodzić po ulicy, ubliża, urządza różnego rodzaju prowokacje , prześladuje ciężko pracującego człowieka i jeździ po jego posesji i wtedy tego wszystkiego,tej ludzkiej krzywdy, poniżenia-, niesprawiedliwości nikt dronem nie nagrywa i nie daje mandatów i kara w sądzie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku