690 680 960

We Włodawie powstał prywatny dworzec autobusowy. Jest połączony z galerią handlową

Jeszcze w tym miesiącu ma nastąpić otwarcie nowego dworca autobusowego we Włodawie. Mieszkańcy będą mogli również zrobić tam zakupy.

Przez ostatnich kilkanaście lat dworzec autobusowy we Włodawie kojarzył się z pordzewiałymi wiatami, które nie zapewniały pasażerom praktycznie żadnej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ze względu na kiepską kondycję finansową działającego tam PKS-u obiekt nie doczekał się większego remontu. Dopiero po upadku przedsiębiorstwa, nowy dworzec postanowił zbudować prywatny inwestor.

Budynek nowego dworca autobusowego jest zbliżony do tego, który od kilku lat znajduje się w Łęcznej. Powstał przy ul. Korolowskiej, przed nim znajduje się parking oraz przystanki, na których będą się zatrzymywały busy i autobusy.

W środku znajduje się też galeria handlowa. Wśród najemców są m.in. Pepco, CCC, KiK, Martes Sport i Tifo. Otwarcie zostało zaplanowane na ostatnie dni kwietnia.

IMG_20180412_110337IMG_20180412_110246
(fot. lublin112)
2018-04-12 23:01:21

14 komentarzy

 1. Ciekawe, czy Żuk przeniesie dworzec na parking przy Tarasach Zamkowych i otworzy wewnątrz kasy, by kolega inwestor nie miał strat z powodu zamknięcia galerii w niedzielę?

 2. Tak być powinno, w wielu krajach to norma, np. kilkupiętrowa galeria handlowa + na parterze dworzec kolejowy + w podziemiach dworzec autobusowy. Ludzie mają co robić czekając na podróż, mogą też szybko zrobić zakupy wracając do domu (jeśli ktoś dojeżdża), a sprzedawcy mają naturalny rynek zbytu. No i nikt nie utyskuje ile to miejskiej kasy idzie na utrzymanie dworca – bo nic nie idzie.

 3. Hura! Będą zakupy w niedzielę ku rozpaczy rodzin które nie będą spędzać ich z rodziną hahahahha ?

  • Zbyt duzo osob pracuje w niedziele by robic wyjatek dla kasjerek. Moj maz na stacji paliw a ja w hotelu w ostatnia niedziele. Proponuje zamknac wszystko lacznie z telewizja i radiem. Dac wolne kierowcom wszelkich pojazdow. Wtedy moze zrozumiem ta ustawe.

 4. Trochę szkoda, że do dworca nie ma chodnika.

 5. w niedziele powinne być otwarte markiety bo to bydło miałoby gdzie iść – a tak pojadą nad jeziora i pozasrywają i pozaszczywają bydlaki lepiej nich idą do markietów te chamy

 6. Rozumiem że Ciebie już wydoili i dobrze ci tak

 7. A nie macie wrażenia że tracicie czas w tych galeriach, że w niedzielę można robić ciekawsze rzeczy niż łażenie po galeriach (spacer, zwiedzanie okolicy, jazda rowerem, nauka jazdy na rolkach itp, spotkanie ze znajomymi). No chyba że pomysłów wam brakuje, to rozumiem dlatego pyszczycie na zamknięte sklepy. Szkoda życia waszego na nabijanie kabzy właścicieli galerii, nie czujecie ,że jesteście już wytresowani przez reklamy, nie czujecie z pewnością bo w przeciwnym razie nie mielibyście problemu z wolnymi od handlu niedzielami

  • Też jestem tego zdania. Brak zakupów przez jeden dzień to nie tragedia, ale każdy powinien robić to co lubi- jeden zakupy, a drugi spędzać czas kreatywnie.

 8. No i mamy kolejnych, którzy w łatwy sposób obchodzą wprowadzoną niedawno ustawę. Dalej uważacie, że ta ustwa jest dobra i została poprawnie skonstruowana? Teraz Ci którzy pracują w tych sklepach w galeriach handlowych gdzie jest dworzec, będą marudzuć że oni muszą iść do pracy, a reszta kraju ma wolne.
  Nie raz mówiłem, że ta ustawa w naszym kraju nie ma racji bytu, i zaczynają pojawiać się przykłady, że tak jest. Tu wcale nie chodziło o troskę o pracowników, rzucili Wam ochłap zamiast zrobić to jak należy, żebyście poszli i wrzucili do urny co trzeba, a przy okazji może i wpadnie trochę forsy do kasy za nieprzestrzeganie zakazu.
  Biedra już od kilku tygodni ma otwarte kilkanaście sklepów w niedzielę w całej Polsce, właściciel się nie cacka, wydłużył godziny pracy sklepu do 22 przez cały tydzień, caly czas poszukują nowych pracowników, ale nie dla tego, że muszą dodać nowy etat, żeby wypełnić dodatkowe godziny, tylko dla tego, że jest rotacja.
  Że ta ustawa to porażka rządu, kto dalej tego nie widzi, jest tak samo ślepy, albo tak samo zaślepiony swoimi politycznymi ideałami jak Taa…

  • Znasz się na temacie jak świnia na gwiazdach. Produkuj się na lewackim pejsbuku a poklask uzyskasz. Tak na marginesie, sam jesteś jedna wielka porażka. Jak dla mnie, możesz zapieprzać siedem dni w tygodniu po 24 godziny ale nie wymagaj by inni byli na twoje usługi i widzimisię..
   „..Nie raz mówiłem, że ta ustawa w naszym kraju nie ma racji bytu,” droga na wschód stoi przed tobą otworem. Łukaszenka, tak zatwardziałego komunistę przyjmie z otwartymi ramionami. Wal budować socjalizm.

 9. Cóż, włodarze łęcznej, włodawy powoli zaciskają sobie pętelki na gardło, dzięki takim działaniom można zauwazyć że takie mieściny redukują aktywizacje lokalnych środowisk i szybciej się wyludniają.

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas