Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wciąż duży ruch na stacjach paliw, cysterny nie nadążają z dowozem. Wprowadzono ograniczenia

Od wczoraj na stacjach paliw w całym kraju ustawiają się kolejki samochodów, których kierowcy chcą zakupić większe ilości paliwa. Jak się okazuje, stacje paliw wprowadziły ograniczenia zakupowe.

Pomimo zapewnień ze strony koncernów naftowych, że paliwa nie zabraknie, wciąż wiele osób stoi w kolejkach i robi zapasy. Nie brakuje sytuacji, kiedy to pod dystrybutor podjeżdżają pojazdy wypełnione kanistrami, a nawet beczkami. To sprawia, że na wielu stacjach bardzo szybko zostały wyprzedane zapasy, głównie chodzi tu o olej napędowy.

Jak wyjaśniali nam pracownicy stacji paliw, w czwartek ruch był 3-4 krotnie większy niż zazwyczaj. Przedstawiciele Orlenu tłumaczą, że na całej sieci ich stacji sprzedaż obecnie jest dwukrotnie większa od standardowego poziomu. To sprawia, że w bazy paliwowe, z których dostarczane jest paliwo na poszczególne stacje, nie nadążają z obsługą cystern.

Dlatego też, aby była ciągłą dostępność paliwa na stacjach, Orlen zdecydował się wprowadzić ograniczenia. Kierowcy aut osobowych będą mogli zatankować jednorazowo nie więcej niż 50 litrów paliwa. W przypadku pojazdów ciężarowych, limit wynosi 500 litrów.

Jak zapewnia rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska, dostawy na stacje są cały czas realizowane i jak tylko sytuacja się unormuje, limity zostaną zlikwidowane.

(fot. lublin112.pl)

63 komentarze

 1. niedługo będzie tarcza cara władymira

 2. Zrobiłem zapasy 200 l benzyny po 5.37.

 3. Idioci tankujący na zapas sami napędzają te braki i ograniczenia. W bankomatach brakuje gotówki, w sklepach niektórych towarów. Kretyni!

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  LU-ja myślałem ,że ty jesteś troszkę mądrzejszy a ty jesteś tylko prorosyjskie trollem,co sieje panike

 5. Przy Głebokiej w Lbn brak benzyny – choć jechałem na rezerwie z daleka ominąłem dawny Łukoil i dojechałem na dawny Statoil. Byłem trzeci w kolejce. Nie planuję dalszych wojaży, więc zatankowałem połowę baku.

 6. Zamknąć Amic na Chemicznej

 7. Już się nachapaliście?
  Mogę już spokojnie zatankować?

 8. Tak to jest jak się tankuje za 50zł żeby zaoszczędzić 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo