Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne firmy włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Panek przekazuje tysiąc samochodów

W weekend mogą być problemy z wypożyczeniem samochodów na minuty. Pojazdy firmy Panek przekazane zostały na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Coraz więcej firm deklaruje pomoc dla osób, które uciekają z objętej działaniami wojennymi Ukrainy. W całym kraju jest mowa o bezpłatnych miejscach noclegowych od właścicieli hoteli czy pensjonatów, posiłkach od restauratorów, czy bezpłatnych usługach w kancelariach notarialnych. Do tego dochodzą środki finansowe dla organizacji zapewniających wsparcie dla uchodźców.

Dzisiaj z inicjatywą pomocy wyszła też firma Panek, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów. Operator usługi samochodów na minuty zdecydował się wyłączyć 1000 pojazdów z usługi i przeznaczyć je wolontariuszom i wszystkim osobom chcącym pomóc potrzebującym uchodźcom, jako wsparcie w transporcie osób z granicy Ukrainy.

Pierwsze trasy na granicę wykonali pracownicy Panka. Na razie akcja ma potrwać przez najbliższy weekend, jednak przedstawiciele firmy zapewniają, że jeżeli będzie taka potrzeba, zostanie przedłużona na kolejne dni.

– Przepraszamy wszystkich za niedogodności związane z dostępnością części samochodów w ciągu najbliższych dni, ale nie możemy spokojnie patrzeć na to, co dzieje się za naszą schodnią granicą. Czujemy się w obowiązku pomóc ludziom, którzy ze względu na działania wojenne zmuszeni zostali do opuszczenia swojego kraju lub po prostu uciekają z obawy o życie swoje i swoich bliskich – mówi Konrad Panek.

(fot. Panek)

11 komentarzy

 1. Tysiąc samochodów Panka,to Ukraińcy już rozbili.Bez wojny.

 2. no to tera zaczął się rozbijać na całego…

 3. za duzo w was jadu, pozwólcie żyć ludziom

 4. Szacunek dla Właścicieli i Pracowników tej Firmy. Piękny gest!

 5. Brawo! I to jest prawdziwa solidarność. Szanuję.

 6. Piękny gest !

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  To piękny gest,oby tylko pojechały na Ukrainę bo podobno celnicy ukraińscy nie wpuszczają samochodów na których jest zbyt dużo darów pomocy z Polski ,za dużo ton.Oni w obliczu stanu wojennego patrzą na przepisy:to jakiś zyrk i niewiadomo czy się śmiać czy płakać

 8. Brawo !

  HWDPUTYNOWI !!!!!!!!!!!

 9. Szacunek! Piękny gest!