Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W lubelskich rzekach coraz więcej wody. Przybiera Bystrzyca i Czechówka (zdjęcia, wideo)

Intensywne opady deszczu sprawiają, że lubelskie rzeki coraz szybciej przybierają. Niepokojąco prezentuje się stan wody w Bystrzycy oraz Czechówce. Na terenie powiatu lubelskiego doszło do lokalnych zalań i podtopień, interweniowali strażacy.

W ciągu kilkunastu godzin na Bystrzycy poziom wody wzrósł ze 122 cm do 206 cm na wodowskazie w Sobianowicach. Z kolei z Czechówki przepływającej przez centrum Lublina zrobił się sporych rozmiarów rwący potok. Z godziny na godzinę wody jest coraz więcej. Miejscami nad Bystrzycą nie ma już przejścia chodnikiem, a także przejazdu rowerem. Woda z rzeki wylała w rejonie mostu przy ul. Mełgiewskiej.

Nie lepiej jest w powiecie lubelskim. Strażacy otrzymują zgłoszenia do wypompowywania wody – ponad 20 razy, a także do przewróconych drzew i połamanych konarów – 6 interwencji. Jak przekazują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wyjazdy realizowane był m.in. do Konopnicy, Niemiec, Jastkowa, Bełżyc, Głuska, a także Niedrzwicy Dużej.

W Lublinie strażacy interweniowali w markecie przy ul. Sławinkowskiej oraz w sklepie przy ul. Willowej. Jak przekazują Czytelnicy przed południem w Garbowie runęło drzewo blokując przejazd, podobnie było na ul. Sportowej w Lublinie.

 

(fot. wideo lublin112.pl, nadesłane Paweł, Tomasz, Weronika)

20 komentarzy

  1. Przynajmniej o mnie nie będą tyle mówić.
    Zribiki2 ze mnie celebryte, a ja zwykła grypa.

Wiadomości z info112