690 680 960

W firmie stali się bohaterami. Pracownicy Kom-Eko, którzy wyprowadzili dwie osoby z płonącego mieszkania, zostali nagrodzeni

Widząc płonące mieszkanie ewakuowali ze środka dwie osoby, następnie przy pomocy gaśnic znajdujących się na wyposażeniu śmieciarki, ugasili pożar przed przyjazdem strażaków. Pan Michał, Krzysztof i Mariusz zostali nagrodzeni przez pracodawcę.

Trzech pracowników spółki Kom-Eko, którzy ruszyli na pomoc widząc płonące mieszkanie, zostało nagrodzonych przez pracodawcę. Jak już informowaliśmy, wszystko wydarzyło się w Wigilię świąt Bożego Narodzenia przy ul. Puchacza w Lublinie. Załoga śmieciarki dostrzegła dym wydobywający się z jednego z bloków. Mężczyźni nie zastanawiając się ani chwili, od razu ruszyli na pomoc.

– Weszli do mieszkania, w którym się paliło, po czym wyprowadzili ze środka dwie osoby: kobietę i mężczyznę. Następnie rozpoczęli akcję gaśniczą – wyjaśniał nam wówczas st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Działania pracowników firmy były tak skuteczne, że udało im się opanować zagrożenie i praktycznie ugasić pożar przed przyjazdem strażaków. W firmie stali się bohaterami.

Za wspaniałą postawę i uratowanie życia i mienia rodziny, której mieszkanie zaczęło się palić, władze spółki postanowiły uhonorować ich nagrodami finansowymi. Firma nie zdradza kwoty nagród, jednak jak ustaliliśmy, są one dość wysokie.

(fot. Kom-Eko, nadesłane – Jarosław)

38 komentarzy

  1. Znam chłopaków to super załoga, która zna się na robocie. Ich zachowanie napawa mnie dumą, bo nie wyjęli telefonów i zaczęli kręcić tylko z narażeniem życia ruszyli na pomoc. Cieszę się że mogę pracować z takimi ludźmi. Brawo chłopaki i szacunek za bohaterską postawę.

  2. już nawet pracownicy kom eko mają więcej szacunku niż policja, policja to by najpierw mandaty wypisała dopiero potem mogła by wyprowadzać.
    co lepszego PIESlicjanci, mogą stać się bohaterami ewentualnie w galerii handlowej jak spektakularnie gazem zatrzymają typa bez maski. jak widać, większe uprawnienia należało być tym co nie muszą a pomagają a nie tym co mają pomagać a tylko nękają.

  3. Brawo Panowie, szacunek dla Was!

  4. Dzony i bohater no nie mogę ze śmiechu wytrzymać 😂😂… 😂😂. Ale dwuch ładowaczy fakt naprawdę są w porządku

  5. brawo lublin 112 ze tak szybko napisaliscie no brawooo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt