Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uzależniony od gier student zaatakował nożem swojego ojca. „Żył w wirtualnym świecie”

Sześć razy ugodził swojego ojca nożem, gdyż ten kazał mu kończyć grę i iść na zajęcia. Biegli uznali, że student jest uzależniony od gier i żyje w wirtualnym świecie.

W poniedziałek przed lubelskim Sądem Okręgowym odbył się proces Łukasza C., byłego studenta Politechniki Lubelskiej, oskarżonego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u swojego ojca. Młody mężczyzna pasjonował się grami komputerowymi, co po pewnym czasie przerodziło się w silne uzależnienie. Pomimo, że mieszkał z rodzicami, ci nie mogli liczyć na jakąkolwiek pomoc z jego strony. Cały swój wolny czas spędzał przed monitorem, zaniedbując nie tylko domowe obowiązki, lecz także naukę.

Jak wynika z ustaleń śledczych, pod koniec listopada ubiegłego roku rodzice widząc, że ich syn wciąż siedzi przed komputerem choć powinien już wychodzić na uczelnię, weszli do jego pokoju. Nie reagował on jednak na zwracaną mu uwagę, iż powinien już wychodzić na zajęcia. Wciąż grając, całkowicie ich lekceważył. W pewnym momencie ojciec starając się przemówić synowi do rozsądku, złapał go za szyję.

Wtedy Łukasz C. wpadł w szał. Otworzył szufladę biurka, z której wyciągnął nóż, a następnie zaatakował nim ojca. Zadawał mu ciosy w klatkę piersiową, ręce, a nawet szyję. Mężczyzna starał się powstrzymać napastnika, jednak miał niewielkie szanse z działającym w amoku synem. Ostatkiem sił udało mu się w końcu powalić go na podłogę i przygnieść swoim ciałem. Po chwili razem z żoną wyrwali mu nóż z ręki, a następnie powiadomili o wszystkim pogotowie ratunkowe. Na miejsce przyjechała także policja

Łukasz C. został zatrzymany i trafił do aresztu. Jak się okazało, nóż którym zaatakował ojca, miał ostrze o długości 34 cm. Jednym ciosem mógł pozbawić życia swojego ojca. Takich ciosów zadał aż sześć. Jak później wyjaśniał śledczym, rodzice przeszkadzali mu w dokończeniu gry. Kiedy zaś poczuł rękę ojca na swojej szyi, odruchowo zaczął się bronić. Biegli ustalili później, że Łukasz C. jest silnie uzależniony od gier komputerowych i „żyje w wirtualnym świecie”.

Na początku posiedzenia sądowego obrońca 22-latka złożył wniosek o wyłączenie jawności postępowania. Argumentował to ważnym interesem prywatnym zarówno Łukasza C., jak też jego rodziców. Sąd przychylił się do wniosku. Jak się okazało, wyrok zapadł już na pierwszej rozprawie. Pomimo, że młodemu mężczyźnie groziło nawet 10 lat więzienia, został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. „Na początku posiedzenia sądowego obrońca 22-latka złożył wniosek o wyłączenie jawności postępowania. Argumentował to ważnym interesem prywatnym zarówno Łukasza C., jak też jego rodziców. Sąd przychylił się do wniosku. ”
  Ważnym interesem, ale społecznym jest to, by pokazywać, co robi uzależnienie z człowiekiem i jak do niego się latami doprowadza!

  • Dokładnie. A jakiż to był jego interes prywatny? Myśli, że jako psychopata z wyrokiem osiągnie sukces w IT? Zakaz zbliżania się do komputera, konsoli i smartfona na 5 lat będzie dobrym detoksem.

  • pijaków zaszczanych spotkasz w kazdej miejscowości i jakos nie słychać aby ich wredny przykład działał odstraszająco. tak że z tym uzależnieniem to nie tak hop siup

  • Miał takie prawo i z niego skorzytał.
   a sprawa jest nagłosniona wystaczająco, by pobudzić wyobraźnie i zmusić do relefksji.

   Niestety „refleksja” dot. tej sprawy jes na wyjątkowo nskim poziomie.
   I ten fakt wskazuje na to, ze wyłaczenie jawności bylo słusznym posunieciem.

 2. Cyborgi – wyprane mają mózgi.
  Czy tacy potrafią kiedyś funkcjonować w rzeczywistości????

 3. W Abramowicach do końca życia. Do czego mu więzienie potrzebne ?

  • Cichobiorek Cichodajek

   Niechby tam i w Abramowicach, ale z koniecznie dobrym komputerem.
   Może 112 ogłosi zbiórkę? Macie już pewne doświadczenia.

 4. Nie zaliczył boss-levelu, game over.
  Swoją drogą jak by jego stary wiedział ile zarabiają gracze że światowej czołówki, to może zamiast na denne studia, na lepsze zabawki by mu dał kasę ?

 5. 1,5 roku za zabójstwo …

  Miejcie litość! 6 miesięcy byłoby aż nadto!

  • Jakie zabójstwo? Za usiłowanie zabójstwa w stanie amoku uzależnienia… Poza tym chyba to trochę zależało od stanowiska ojca. Sam mógł prosić o mniejszy wyrok dla syna.

 6. To się teraz zdziwi jak przez 1.5 roku będzie na tym samym levelu

 7. a wystarczyło wyłączyć bezpieczniki.

 8. Czcij ojca swego i matkę swoją

 9. łukasz chu?

 10. „Przy pomocy żony”, hahaha 😀 Nie no zatrudnijcie mnie, proszę… ;D Będę wam edytował teksty.

Z kraju