690 680 960

Rusza montaż Masztu Niepodległości. Będą utrudnienia w ruchu

Dzisiejszej nocy do Lublina dotrą pierwsze elementy Masztu Niepodległości. Dojadą one z Puław. Planowane są utrudnienia w ruchu.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, poinformował o utrudnieniach w ruchu, jakie czekają kierowców dzisiejszej nocy na rondzie przy zamku w Lublinie. Od godziny 22.00 ma zostać zamknięta dla ruchu jezdnia w kierunku Warszawy, a pojazdy kierowane będą ulicą Lwowską przez rondo Mohyły. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy budowie Masztu Niepodległości.

Konstrukcja o wysokości 35 metrów ma upamiętnić przypadającą na ten rok 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jej szczycie zawiśnie ponad 50-metrowa flaga Polski. Całość odzwierciedla wielokulturowość Lublina. Miejsce również zostało wybrane nieprzypadkowo, rondo im. Romana Dmowskiego łączy bowiem ważne miejsca i arterie Lublina. W pobliżu znajduje się prawosławna cerkiew, kirkut czy też Kaplica Trójcy Świętej.

Pomysł budowy masztu zrodził się kilka lat temu w Fundacji Niepodległości. Inwestycję sfinansowały trzy największe spółki w regionie: PGE Dystrybucja, Zakłady Azotowe Puławy oraz kopalnia węgla w Bogdance. 24 września ruszyły pierwsze prace związane z przygotowywaniem fundamentów do ustawienia konstrukcji. Teraz przyszedł czas na właściwy montaż.

Pierwsze elementy masztu przyjadą z Puław. Ze względu, iż są to ładunki ponadnormatywne, ich przejazd będzie zabezpieczany i już podczas trasy, występować mogą niewielkie utrudnienia w ruchu. Większe, napotkają kierowcy w nocy na rondzie przy zamku. Za pomocą wielkiego dźwigu, elementy konstrukcji będą rozładowywane, a dla zachowanie bezpieczeństwa, ruch może być wstrzymywany. Kolejny podobny transport planowany jest na czwartek. Ostateczny montaż ma się zaś rozpocząć w najbliższy piątek.

(fot. materiały inwestorskie)

38 komentarzy

  1. Moim zdaniem super wydane pieniądze. Taki maszt z flagą to zaszczyt dla naszego miasta. W USA ludzie są dumni i obchodzą się ze swoją flagą wszędzie. A u nas jest z tym problem. Przeciwnicy powinni zamilknąć. Nie podoba Wam się? Ok. wolna wola. Uważam, że to super pomysł. W końcu coś w Lublinie się dzieje. Pozdrawiam wszystkich.

  2. Nie rozumiem Polakow. Jezdzac troche po swiecie mozna zobaczyc flagi wywieszone z okien. Prywatne mieszkania. Widok codzienny. Nie ot tak na swieta narodowe. Widac jak ludzie szanuja siebie i swoja przynaleznosc. To mnie bardzo ujmuje … swiadczy o szacunku do swej tozsamosci i milosci do kraju. A u nas ? Jad. Zle. Nacjonalizm. Faszyzm. Ludzie !? Polska flage wywieszajcie na codzien i cieszcie sie z bycia Polakami. Badzcie dumni z pochodzenia i tradycji. Kultury. Dlaczego na siebie i swoj kraj tak plujecie i tak go nienawidzicie?

  3. Mamy marsz równości, mamy wielki maszt z flaga narodowa- tak powinna wyglądać Polska, miejsce i szacunek dla wszystkich

  4. wiecie co wy się kłucie ale wywalić 600.000 tys. zł. na coś takiego to trochę przesada jak dla mnie nawet na taka uroczystość 🙁

Kursy walut

  • USD 4.2156zł 0.39%
  • GBP 5.2074zł 0.27%
  • EUR 4.5242zł 0.47%
  • CHF 4.6634zł 0.58%

Polub nas