690 680 960

Uwierzyła, że ktoś chce włamać się na jej konto w banku. Straciła prawie 25 tys. złotych

Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustów i straciła niemal 25 tys. złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe. Niestety wykonała przelew swoich środków na „specjalny rachunek”.

Do lubelskich policjantów zgłosiła się 28-latka z Lublina i przekazała, że padła ofiarą oszustów. Z zawiadomienia, jakie złożyła, wynikało, że zadzwoniły do niej osoby podające się za przedstawicieli banku.

– Oszuści powiedzieli, że ktoś może włamać się na jej konto. Dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Pokrzywdzona miała przekazać swoje oszczędności na rachunek techniczny. Łącznie straciła blisko 25 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcami zgłosiła się na komisariat – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci poszukują sprawców i apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej mundurowi obserwują próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się pod pracownika banku.

11 komentarzy

 1. O matko z córką. Jeszcze pomogła włamywaczom

 2. Uwierzyła, że jest mądra, a okazała się tylko wierząca.

 3. 28 lat i kiełbie we łbie , brawoooo

 4. Młoda, wykształcona z dużego miasta czyli elektorat po tj. bezmózg.

 5. Skąd oni wiedzą, który emeryt ma kasę i do kogo dzwonić?

  • Jak to skąd ? Od pracownika banku ,który ma wgląd i najprawdopodobniej odpał % .
   I się kręci,a głupich nie brakuje .

   • I pewnie dlatego sprawcy niemal zawsze na początku wypytują o bank w jakim ofiarą ma konto? Powtarzasz zasłyszane głupoty. Jest masa nagrań takich kontaktów np na YT. Poszukaj, posłuchaj i nie rozpowszechniają kłamstw. Zobacz jak często dzwonią do osób nie mających środków w banku i tak manipulują rozmówcą by zaciągał kredyt. Dotychczas złapani sprawcy (a idzie to w setki) nie mieli żadnych powiązań z pracownikami banków. Po prostu sprawcy są sprytnymi manipulatorami i potrafią wpłynąć na ofiarę by im uwierzyła i wykonywała ich polecenia. Od dawna brakuje u nas odpowiedniej edukacji i ludzie nie wiedzą jak działa bankowość elektroniczna, i co powinno być przez nich szczególnie chronione.

 6. Taka młoda a taka pusta szok.

 7. W mieście same pustaki.

 8. Powodzenia dla policji w poszukiwaniu sprawcy/ sprawców.

 9. Znowu „zagrożone oszczędności” i przelew na „rachunek techniczny”🤣🤣🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas