Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na telefony od oszustów. Proponują „specjalne vouchery urlopowe”

Oszuści nie próżnują, a najnowszym ich pomysłem jest telefoniczna propozycja dopłaty do bonu turystycznego. Przed oszustami ostrzega Ministerstwo Rozwoju.

Do Ministerstwa Rozwoju docierają sygnały związane z próbą oszustwa na „specjalne vouchery urlopowe” w ramach Polskiego Bonu Turystycznego.

– Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które proponują „specjalne vouchery urlopowe” dla mieszkańców Mazowsza w wieku 40-80 lat. Rzekome oferty dotyczą tygodniowego pobytu w kurorcie, ale warunkiem przysłania vouchera jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe 4 dni (3 dni są za darmo w ramach bonu) – przekazało w czwartek po południu Ministerstwo Rozwoju.

Ustawa dotycząca Polskiego Bonu Turystycznego jeszcze nie obowiązuje. Po wczorajszych głosowaniach w Sejmie, czeka obecnie na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Należy pamiętać, że wiarygodne i prawdziwe informacje na temat bonu turystycznego znajdują się na oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z tymi podmiotami, a o każdej próbie oszustwa powiadom policję.

Uwaga na telefony od oszustów. Proponują „specjalne vouchery urlopowe”

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. hehehe nikt nie jest głupi i jest pokazali po wyborach co myślą o emerytach i obiecanych bonach turystycznych.

  • A idź Pan w *** z takim bonem, obiecywali 1000 zł, z czego oni daja 900 a pracodawca 100, a teraz ledwie marne 500 zł i to na dziecko. Czyli co, dodatkowe 500+, taka 13-stka na każde dziecko. Niech sie wypchają. Ciekaw jestem ile % narodu dało się nabrać na te wczesniejsze obietnice i z tego powodu zagłosowali tak, a nie inaczej.

 2. A co to znaczy „pokazali co myślą o emerytach”? Jak emeryci przez całe życie nie odłożyli ani złotówki bo musieli żyć ponad stan i pokazywać się w święta nowym autem ściągniętym z RFN to teraz podatnicy mają ich dokarmiać? A z jakiej racji?

  Na głupie teksty w stylu: sam kiedyś będziesz stary i niedołężny pragnę odpowiedzieć z góry – jestem na tyle roztropny (Jezus takich pochwala), że nie wydaję całej kasy. Odkładam na starość. Nie pajacuję przed rodziną i znajomymi zaciągając kredyty na coraz to nowsze auta, telewizory, wczasy itp.

  • Głos rozsądku

   No ale zaraz – przecież „za komuny” była bieda i ludzie tylko ocet pili, bo nic innego na sklepowych półkach nie było. To niby skąd mieli brać ten hajs na „samochody sprowadzane z RFN”? Ty widziałeś chociaż na własne oczy lata 70-te lub 80-te, czy okres ten znasz tylko z opowieści, a komentarze piszesz na zasadzie „nie wiem, ale się wypowiem”?

   A, i jeszcze jedno. System emerytalny nie polega na tym, że ktoś sobie najpierw odkłada, a na starość z tego żyje. Ale tego już nie mam siły Ci tłumaczyć.

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    A jak działa system emerytalny w Polsce? Nie jest to przypadkiem piramida finansowa, która ma z założenia działać tak jak napisałeś, że nie działa? To nie wina konstruktorów tego tworu, oni zakładali że przyrost naturalny utrzyma się na wysokim poziomie, bo nic nie wskazywało na takie załamanie. Dopiero potem, gdy Polska otworzyła się na świat i obce ideologie, okazało się, że rozwód jest ok, że antykoncepcja/tabletki72po są ok, że aborcja jest ok, że życie to tylko same przyjemności, że seks tylko służy do zaspokajania swoich potrzeb pierwotnych. Do tego Polacy wybierają durne rządy, które dosrywają coraz to nowych podatków po których ludzi nie stać na posiadanie dzieci. I co, jak ma ZUS działać skoro brakuje tych u podstaw piramidy (sponsorów) i drastycznie przybywa sponsorowanych.

  • Mam tylko nadzieję że swoje oszczędności trzymasz w prawdziwej walucie lub innym majątku trwałym, bo pewnego dnia się możesz obudzić i zamiast 100zł na koncie będziesz miał 1 000 000 kaczylionów, a chleb będzie kosztował 3 000 000kaczylionów. Bo papierki z nadrukiem nbp to też niezbyt dobra lokata kapitału, biorąc pod uwagę ile jest ich w obrocie bez pokrycia…

 3. Do mnie dzwonili z takim „prezentem” z numeru 413361703. Powiedziałem że nie mam jeszcze 40 lat i sie skończyło. Najlepiej z tego numeru nie odbierać.

  • Podobno na tych pseudo wakacjach w hotelu odbywają się dodatkowo pokazy garnków itd.

Wiadomości z info112