Kołbiel była znana kierowcom z ronda i korków. Od dziś to już historia, jutro kierowcy zapomną o utrudnieniach (zdjęcia)

Rozebrane zostało rondo w Kołbieli na trasie Lublin – Warszawa. Oznacza to koniec wieloletnich utrudnień w ruchu w tym miejscu. Wszystko wskazuje również na to, że od jutra będzie można korzystać z obu jezdni drogi ekspresowej aż do węzła Lubelska.

Od wielu lat kierowcom podróżującym trasą pomiędzy Lublinem a Warszawą miejscowość Kołbiel kojarzy się głównie z rondem, przed którym często tworzyły się długie korki. Nawet po rozpoczęciu budowy drogi ekspresowej S17 niewiele się zmieniło. Zamiast dotychczasowego ronda, kierowcy musieli przejeżdżać przez tymczasowe, utworzone na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 50.

Dzisiaj jednak rondo na trasie Lublin – Warszawa w Kołbieli przeszło do historii. Na razie kierowcy poruszają się jeszcze jedną jezdnią powstającej drogi ekspresowej, jednak jak zapewniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trwają tam ostatnie prace i niebawem kierowcy pojadą dwiema jezdniami z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Jak nas poinformowano, wszystko wskazuje na to, że nastąpi to już w piątek. Poseł z Garwolina Grzegorz Woźniak zapowiedział, że od jutra kierowcy będą mieli do dyspozycji trasę S17 bez rond czy kolizyjnych skrzyżowań aż do Góraszki czyli węzła Lubelska.

(fot. GDDKiA, nadesłane- Tomasz)

23 komentarze

 1. Korki będą na starym rondzie dla jadących 50 -tką na wprost lub zmieniających kierunek ruchu (skręcających z 17 na 50 lub odwrotnie). Wczoraj już były – wiadukty stały. Próba obciążeniowa jak znalazł.

 2. Nareszcie. „Wykształceni z wielkiego miasta” będą mogli łatwiej do mamy po słoiki wracać.

 3. Ehh, łezka w oku się zakręciła……. trochę życia tam się odstało…….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja