Uwaga na nową próbę wyłudzenia pieniędzy! Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed SMS-em

Oszuści wpadli na kolejny pomysł, aby wyłudzić pieniądze. Rozsyłają SMS-y o treści sugerującej postępowanie komornicze i wzywają w wiadomości tekstowej do uregulowania zadłużenia.

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi otrzymania sms o treści: “Krajowa Rada Komornicza informuje o wszczęciu postępowania z tytułu nie uregulowania spłaty zadłużenia 2,58 PLN. Prosimy o wpłatę komornik-gov24.tk/5957293/” Biuro Krajowej Rady Komorniczej ostrzega, iż działanie takie jest próbą wyłudzenia i oszustwa i należy je niezwłocznie zgłosić do organów ścigania.

Krajowa Rada Komornicza jest organem samorządu zawodowego. Nie jest organem egzekucyjnym, którym jest komornik sądowy. Krajowa Rada Komornicza nie prowadzi postępowań egzekucyjnych ani nie wysyła sms wzywających do zapłaty.

 

Do Krajowej Rady Komorniczej spływają także w ciągu ostatnich godzin informacje o fałszywych mailach wysyłanych przez oszustów. W komunikacie KRK czytamy:

W związku z napływającymi zgłoszeniami o otrzymaniu wiadomości email z żądaniem zapłaty, Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Żoliborza w Warszawie Michał Jędryszak uprzejmie informuje:

“Komornik Sądowy nie wysyła, wiadomości e-mail z żądaniem zapłaty w związku z wystąpieniem zadłużenia.

Rozsyłane wiadomości e-mail są zainfekowane Trojanem. Załącznik w rozsyłanych wiadomościach o nazwie Wezwanie.PDF.js nie jest dokumentem w formacie PDF a skryptem JavaScript (jakaś_nazwa_pliku.js) infekującym komputer na którym użytkownik otworzy przesłany plik. Proszę o ignorowanie otrzymanych wiadomości.”

Powyżej opisane działanie jest próbą wyłudzenia i należy je niezwłocznie zgłosić organom ścigania. Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nieotwieranie zainfekowanych załączników.

Zachowajcie ostrożność, a każde takie działania zgłaszajcie organom ścigania.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Jest rodo, ja się pytam z kąd oni mają nasze numery. Cfaniacy oszusci i rozne dziwne firmy naciągające nas na jakieś spotkania z nagrodami… Ta ustawa o ochronie danych osobowych kompletnie nie działa. Działa tylko wtedy gdy złapią jakiegoś oszusta to wtedy twarz zamazana i tylko pierwsza litera nazwiska zeby go nie urazić.

 2. Grześ przez wieś

  A ja sie zapytam,gdzie jest policja i wydział do walki z cyberprzestępczością .

  • Mondry jak Franio

   Czeka na rozstrzygnięcie przetargu na nowe maszyny do pisania.

   • Dobre, ale żeby dostać nowe trzeba zdać stare i tu problem, bo Janek zaczął pisać pismo i poszedł na urlop, potem ma planowane 2 tygodnie L Quatro..,…?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online