Uruchomienie sygnalizacji na rondzie Honorowych Krwiodawców kierowcy przyjęli z ulgą. Twierdzą, że nareszcie można jeździć normalnie

Na zmodernizowanym w ramach przebudowy Al. Racławickich rondzie Honorowych Krwiodawców po ponad kilkunastu tygodniach nareszcie uruchomiona została już dawno zainstalowana tam nowa sygnalizacja.

Podobna sytuacja istniała również na leżącym opodal skrzyżowaniu z ul. Puławską. Na pozostałych zaś trzech skrzyżowaniach Al. Racławickich – z al. Długosza, z ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego oraz z ul. Legionową i ul. Spadochroniarzy sygnalizacje świetlne działają od prawie już dwóch miesięcy.

Po zweryfikowaniu przez specjalistów prawidłowości funkcjonowania urządzeń 13 października w godzinach popołudniowych sygnalizacje na rondzie Honorowych Krwiodawców oraz na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Puławską zaczęły działać. W ten sposób wszystkie już świetlne punkty sygnalizacyjne wzdłuż zmodernizowanych Al. Racławickich służą kierowcom i pieszym.

Według dość zgodnej opinii wielu kierowców pokonywanie ronda Honorowych Krwiodawców w godzinach poza szczytem było bardziej płynne właśnie przy braku sygnalizacji, a jedynie w formacie włączonych świateł pulsujących. Jednak gdy panował wzmożony szczególnie ruch pieszy, sytuacja dla kierujących pojazdami stawała się diametralnie różna.

Z włączenia sygnalizacji zadowoleni są również i piesi, gdyż choć nowe przepisy biorą ich znacznie bardziej pod ochronę niż dotychczas, to jednak w ewentualnej konfrontacji z pojazdem mechanicznym to oni stają się zazwyczaj stroną poszkodowaną.

(fot. tekst Leszek Mikrut)

32 komentarze

  1. Kierowcy byli zmuszeni do myslenia i maksymalnej uwagi, a teraz bedzie znowu gazuje i hamuje i stoję bezmyślnie.

    • A włączyli to rondo do systemu inteligentnej zmiany świateł ?? Czy ten system działa jak powinien już ?? Cy NIK sprawdził kto za tym stoi ??

  2. W Lubartowie jest 5 rond. Oprócz tych za stodołą sołtysa.

  3. Mniejsza o to, czy rondo funkcjonuje lepiej ze światłami, czy bez. Ale kiedy ta droga miała być skończona? W lecie! Obiboki włączyły światła w jesieni. Osiągnięcie wiekopomne.

  4. …. BO ZNOWU BĘDĄ KORKI………..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!