690 680 960

Uruchomienie sygnalizacji na rondzie Honorowych Krwiodawców kierowcy przyjęli z ulgą. Twierdzą, że nareszcie można jeździć normalnie

Na zmodernizowanym w ramach przebudowy Al. Racławickich rondzie Honorowych Krwiodawców po ponad kilkunastu tygodniach nareszcie uruchomiona została już dawno zainstalowana tam nowa sygnalizacja.

Podobna sytuacja istniała również na leżącym opodal skrzyżowaniu z ul. Puławską. Na pozostałych zaś trzech skrzyżowaniach Al. Racławickich – z al. Długosza, z ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego oraz z ul. Legionową i ul. Spadochroniarzy sygnalizacje świetlne działają od prawie już dwóch miesięcy.

Po zweryfikowaniu przez specjalistów prawidłowości funkcjonowania urządzeń 13 października w godzinach popołudniowych sygnalizacje na rondzie Honorowych Krwiodawców oraz na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Puławską zaczęły działać. W ten sposób wszystkie już świetlne punkty sygnalizacyjne wzdłuż zmodernizowanych Al. Racławickich służą kierowcom i pieszym.

Według dość zgodnej opinii wielu kierowców pokonywanie ronda Honorowych Krwiodawców w godzinach poza szczytem było bardziej płynne właśnie przy braku sygnalizacji, a jedynie w formacie włączonych świateł pulsujących. Jednak gdy panował wzmożony szczególnie ruch pieszy, sytuacja dla kierujących pojazdami stawała się diametralnie różna.

Z włączenia sygnalizacji zadowoleni są również i piesi, gdyż choć nowe przepisy biorą ich znacznie bardziej pod ochronę niż dotychczas, to jednak w ewentualnej konfrontacji z pojazdem mechanicznym to oni stają się zazwyczaj stroną poszkodowaną.

(fot. tekst Leszek Mikrut)

32 komentarze

  1. Kierowcy byli zmuszeni do myslenia i maksymalnej uwagi, a teraz bedzie znowu gazuje i hamuje i stoję bezmyślnie.

    • A włączyli to rondo do systemu inteligentnej zmiany świateł ?? Czy ten system działa jak powinien już ?? Cy NIK sprawdził kto za tym stoi ??

  2. W Lubartowie jest 5 rond. Oprócz tych za stodołą sołtysa.

  3. Mniejsza o to, czy rondo funkcjonuje lepiej ze światłami, czy bez. Ale kiedy ta droga miała być skończona? W lecie! Obiboki włączyły światła w jesieni. Osiągnięcie wiekopomne.

  4. …. BO ZNOWU BĘDĄ KORKI………..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli