Energetycy mają swój poligon. To jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce (zdjęcia)

To jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie możliwe jest prowadzenie szkoleń w technologiach prac pod napięciem w sieciach średniego i niskiego napięcia. Poligon w Krasnobrodzie został oddany do użytku.

W środę w Krasnobrodzie miało miejsce uroczyste otwarcie jednego z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków szkoleniowych dla energetyków. W tym miejscu elektromonterzy ćwiczyć wykonywanie prac eksploatacyjnych i modernizacyjnych. Głównie chodzi o szkolenia z zastosowania nowych technologii, które umożliwiają prowadzenie prac serwisowych linii napowietrznych 15 kV bez przerw w dostarczaniu energii elektrycznej.

Jak wyjaśniali w trakcie otwarcia poligonu szkoleniowego przedstawiciele PGE Dystrybucja, inwestycja jest ściśle związana z opracowaną w tym roku instrukcją prac pod napięciem w sieciach SN z wykorzystaniem podnośnika izolowanego oraz za pomocą drążków z ziemi. Dlatego też stworzono własny nowoczesny obiekt, posiadający wysoki standard urządzeń, co zapewni wszystkie potrzeby spółki w zakresie planowych prac pod napięciem.

– Przebudowany i zmodernizowany poligon szkoleniowy w Krasnobrodzie jest jednym z nielicznych w kraju, na którym prowadzone są szkolenia, obejmujące wszystkie technologie zawarte w najnowszych instrukcjach prac pod napięciem, opracowanych przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Dzięki tej inwestycji dysponujemy najnowocześniejszą infrastrukturą szkoleniową oraz doskonale przeszkoloną kadrą techniczną – mówił Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja.

Uroczystego otwarcia obiektu dokonali członkowie zarządu PGE Dystrybucja, przedstawiciel PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz dyrekcja zamojskiego oddział PGE Dystrybucja.

(fot. PGE Dystrybucja)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Niech się szybko nauczą i potem siuuu remontować sieci, bo takie trochę stare już są…

  2. Pokropka nie było? To się nie uda!

  3. Podpis elektroniczny

    No to teraz tylko opłatę za kWh podnieść i będzie ok.

  4. Super. Będę o tym mile wspominać płacąc rachunek za prąd z dopłatą Sasina…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!