Ukradł samochód burmistrzowi miasta. Twierdził, że nie miał pieniędzy, aby dojechać nad jezioro

Skradziony we Włodawie samochód należał do burmistrza. Auto już po kilku godzinach zostało odnaleziono w Okunince. Zatrzymano też sprawcę kradzieży.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o kradzieży citroena we Włodawie. Pojazd zniknął z jednego z parkingów na terenie miasta. W środku znajdował się również portfel wraz z dokumentami, karty bankomatowe oraz pieniądze. Jak się okazało, poszkodowanym w tej sprawie jest burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Pozostawił on auto na parkingu w sobotni wieczór, zaś o jego braku zorientował się w niedzielne popołudnie. O wszystkim powiadomiona została policja, a właściciel oszacował straty na kwotę około 30 tys. złotych.

Sprawca miał więc wiele godzin i w tym czasie mógł już dojechać w inny region kraju, a nawet za granicę. Informacja o skradzionym aucie została przekazana wszystkim funkcjonariuszom włodawskiej komendy. Przyniosło to efekt.

Po kilku godzinach mundurowi patrolujący teren Jeziora Białego dostrzegli poszukiwany pojazd. Stał on zaparkowany w Okunince, przy głównej drodze biegnącej wokół jeziora. Citroen nosił ślady włamania, był też uszkodzony.

Niebawem zatrzymany został również sprawca kradzieży. 19-letni mieszkaniec gminy Wojciechów. Przyznał się do dokonania kradzieży i jak wyjaśnił, dokonał jej, gdyż chciał się dostać nad jezioro, gdzie przebywali jego znajomi. Ponieważ nie miał pieniędzy aby zapłacić za transport, postanowił ukraść samochód.

Wpadło mu w oko właśnie auto należące do włodarza Włodawy. Burmistrz odzyskał już swoją własność, tak samo jak portfel z dokumentami. 19-latek stanie przed sądem, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Włodawa)

8 komentarzy

 1. Czyżby to P?

 2. Chciał zaprotestować przeciwko projektowi rewitalizscji czworoboku

 3. Wszystkim co parkują nieprawidłowo swoje pojazdy powinny one w podobny sposób znikać, by następnie (po uiszczeniu opłaty za holowanie i przechowywanie) mogły by być odbierane przez właścicieli.

 4. Ten burmistrz to jakiś lekkoduch. Normalny człowiek zawsze zabiera ze
  ze sobą dokumenty i pieniądze. Śmieszny przypadek.

 5. Chłopak wziął przykład z góry – od Kuchcińskiego. Wszak tam osoby postronne też podróżowały transportem „władzy” do którego nie były uprawnione. Wpłaci chłopak 10 zeta na modernizację MPK i będzie ok.

 6. Pioter nie pojedzie nad jezioro bele czym no nie? Kieszonkowe z pińcet plus ma to niech się bawi chłopok. Co będzie w domu siedział

 7. Auto porzucone w którym zostawiony jest portfel z dokumentami i kartami….. ten burmistrz umówił się z tym chłopakiem na kradzież?????? Odrazu wycenił na 30 tys. zł szkodę….. A może ten chłopak z Wojciechowa został zwabiony przez tego burmistrza w celach seksualnych????? Tak głupia sytuacja, że aż rodzi tysiące pytań.

 8. Że burmistrz to odrazu dodatkowe nagłośnienie sprawy, a jakby było na odwrót to rozeszło by się po kościach i cicho sza poszło w nie pamięć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online