Szykują się do budowy ronda w Turce. To nie jedyna planowana inwestycja na drogach krajowych

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy ma zostać ogłoszony przetarg na budowę ronda na trasie lublin – Łęczna w Turce. Drogowcy zaplanowali też wiele innych inwestycji.

Kierowcy poruszający się po drogach naszego regionu z utęsknieniem czekają na zakończenie budowy drogi ekspresowej S17 w kierunku Warszawy. Wielokrotnie informowaliśmy również o postępie w planowanych inwestycjach związanych z kolejnymi trasami, czyli w kierunku Rzeszowa, Chełma, Zamościa czy też Lubartowa. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie skupia się jedynie na budowie nowych tras szybkiego ruchu. Na ten rok zaplanowanych zostało ogłoszenie przetargów na wiele inwestycji związanych z istniejącą siecią dróg krajowych.

Jednym z ważniejszych zadań ma być przebudowa skrzyżowania w Turce. Na wyjeździe z osiedla Borek na drogę krajową nr 82 Lublin – Łęczna powstanie rondo turbinowe a droga do węzła Tatary poszerzona zostanie do dwóch pasów jezdni w każdym kierunku. Mieszkańcy od wielu lat apelowali o wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w tym miejscu, gdyż wyjechanie z osiedla, zwłaszcza w godzinach szczytu, zajmuje nawet kilkanaście minut. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej po uruchomieniu po drugiej stronie ulicy sklepu Biedronka. W końcu w ubiegłym roku inwestycja ta została zatwierdzona do realizacji. Na I kwartał b. roku zaplanowano ogłoszenie przetargu a prace mają potrwać do końca roku.

Drogowcy zaplanowali też rozbudowę 17 km odcinka drogi krajowej nr 74 od Gorajca do Szczebrzeszyna oraz ponad 4 km odcinka z Jarosławca do Miączyna. Będą to jedne z pierwszych odcinków tej trasy, na których ruszą prace. Projekt zakłada, że w ciągu najbliższych ośmiu lat gruntownie przebudowane zostanie ponad 108 kilometrów drogi krajowej nr 74 od Janowa Lubelskiego do granicy z Ukrainą. Trasa zostanie poszerzona i przystosowana do ruchu ciężkich pojazdów oraz powstaną obejścia trzech miejscowości. Na tej samej drodze, w miejscowości Maziarka koło Annopola jeszcze w tym roku zbudowane zostanie miejsce do kontroli i ważenia pojazdów, oraz poprawiony będzie sam dojazd do mostu na Wiśle w Annopolu.

Wiele prac związanych będzie z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Pomiędzy Łuszczowem a Zofiówką na trasie Lublin – Łęczna powstaną chodniki, ustawione zostaną aktywne znaki oraz przebudowane będzie skrzyżowanie z drogą powiatową. W samym Łuszczowie zaplanowano też budowę zatok autobusowych. Na drodze krajowej nr 19 pomiędzy Turowem a Radzyniem Podlaskim powstanie ciąg pieszo – rowerowy, kładka, przejścia dla pieszych i cztery przepusty zaś na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Biała ciąg pieszo – rowerowy.


(fot. lublin112)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Czy ktoś wyjaśni co się dzieje z remontem ul. Osmolickiej? Miał być wykonany do granic miasta a inwestycja zakończona w listopadzie. W listopadzie owszem, zakończono ale gdzieś w lesie, pozostawiając 2-3 km po staremu. Kiedy wznowienie prac? Bo nawet i linii na zrobionym dotychczas odcinku nie wykonano.
  Czy jest też w planie remont ul. Cienistej? Bo stan jej jest dramatyczny a i tylko jej brakuje do kompletu wokół zalewu.

 2. Teraz ma się nazywać ul.Ciernista i w takim stanie ma pozostać.

 3. Kto jest autorem tego artykułu na zamówienie? O rondzie tylko gadają . A żadnych efektów nie widać, same opóźnienia.

  • My nie budujemy, my informujemy i nie na zamówienie, bo nikt nie płaci za to :).
   Prace ruszą jeszcze w tym roku. Także, jakby nie ruszyły to pod koniec 2019 polecamy się z materiałem, na temat krytyki tego, że nie udało się nic zrobić ;).
   Pozdrawiamy!

 4. W końcu bardzo dobrze wyjechać z osiedla Al o że sklepu na osiedle graniczy z cudem i trzeba się pchać bo inaczej się nie da i przejście do sklepu tez jest potrzebne bo i tak każdy przechodzi

 5. Ronda nie ma, źle….. Ma być rondo, źle…. Nie ma świateł, źle….. Jakby miały być światła to byłoby źle. Wam to nigdy nie dogodzi.

 6. Przy obecnym natężeniu ruchu dawno powinny być zrobione chodniki. Zwłaszcza zimą piesi na jezdni to gotowa tragedia, ale winny będzie kierowca, który jak dojna krowa obłożony podatkami musi jeździć po klepisku lepionym z byle czego.

 7. tu o biedre się rozchodzi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online