Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Stracił dostęp do portfela kryptowalutowego. Stracił niemal 95 tys. złotych

Niemal 95 000 zł stracił 37-latek, który prawdopodobnie padł ofiarą phishingu. Mężczyzna podczas prowadzonych inwestycji stracił dostęp do swojego portfela kryptowalutowego. Następnie sprawca szybko wyprowadził wszystkie środki.

Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się 37-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami. Jak wyjaśnił policjantom, od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w waluty elektroniczne i prawdopodobnie doszło co phishingu.

– Z zawiadomienia wynika, że sprawca wykorzystując dostępne technologie podszył się pod stronę znanej firmy, a następnie przejął dostęp do portfela kryptowalutowego 37-latka. Po chwili elektroniczne waluty trafiły na inne portale i ślad po nich zaginął. Straty to blisko 95 tys. złotych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowi badają sprawę i poszukują sprawców oszustwa. Jednocześnie apelują o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.

Nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta, jak też danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna, nie należy brać w niej udziału, a o swoich przypuszczeniach powiadomić Policję.

 

3 komentarze

  1. To już pożegnał się z tymi pieniędzmi

  2. do krypto używa się linuksa i żadnego instalowania portfeli na komórce bo mi ok 200 zł uciułane z kraników , samo się przelało na nie znane konto i to o 3 w nocy.
    mógł złapać jakiegoś syfa które mu wykradło z urządzenia seed do portfela

  3. następny z powiatu , cdn…..

Dodaj komentarz

Z kraju