Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzedawali w sklepach podróbki. Artykuły dziecięce miały być oryginalne

Dwa sklepy w Białej Podlaskiej sprzedawały podrabiane artykuły dziecięce znanych i renomowanych marek. Klientom mówiono że są oryginalne.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej skontrolowali dwa sklepy należące do jednego właściciela. W obu ujawniono przedmioty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi, które klientom oferowano jako pełnowartościowe i oryginalne produkty renomowanych producentów.

W sklepach przy ul. Sadowej i Jatkowej funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie około 140 przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Były to przede wszystkim artykuły dziecięce: zabawki i plecaki. Mundurowi ustalili, że oba sklepy należą do jednej spółki zarejestrowanej na terenie woj. mazowieckiego.

Właścicielowi sklepów teraz grozi odpowiedzialność karna. Zgodnie z Ustawą Prawo własności Przemysłowej, wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i grozi za nie do 2 lat pozbawienia wolności, a same towary ulegają przepadkowi.

(fot. KMP Biała Podlaska)
2014-05-14 11:27:54

Komentarze wyłączone