Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Spali za kierownicami ciężarówek. Obaj byli nietrzeźwi, jeden po przebudzeniu stał się agresywny

Bialscy policjanci ujawnili kolejnych kierowców ciężarówek, którzy oczekując w kolejce na możliwość wjazdu na przejście graniczne Kukuryki-Kozłowicze, podejrzewani są o jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do jednego ze zdarzeń doszło w nocy na ulicy Granicznej w Koroszczynie. Policjanci krakowskiego oddziału prewencji zwrócili uwagę na kierowcę oczekującego w kolejce samochodów ciężarowych, który stojąc na jezdni przestał reagować na wydawane przez nich polecenia.

Kiedy mundurowi zajrzeli do kabiny ciężarówki okazało się ze mężczyzna siedzący za kierownicą śpi. Ujawnili też przy nim butelki po alkoholu oraz pełny kieliszek. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kiedy funkcjonariusze dobudzili go był agresywny, nie chciał też wykonywać ich pleceń. Podejrzewany jest również o znieważenie interweniujących mundurowych.

Funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą volvo siedział 45-letni mieszkaniec gminy Łuków. Agresywny mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Została również pobrana od niego krew na zawartość alkoholu w organizmie.

W miniony poniedziałek przed południem również w miejscowości Koroszczyn funkcjonariusze ujawnili 36-latka, który podejrzany jest o kierowanie ciężarówką pod wpływem alkoholu. Mundurowi patrolując drogę krajową nr 68, zwrócili uwagę na samochód ciężarowy, którego kierowca również przestał reagował na polecenia. Pojazd stał na zakręcie drogi stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu.

Także w tym przypadku siedzący za kierownicą mężczyzna zasnął. Funkcjonariusze potwierdzili jego tożsamość. Ustalili, że jest to 36-letni mieszkaniec gminy Zbuczyn. Sprawdzili również jego stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo na jego koncie figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 36-latek oświadczył, że przecież on tylko podjeżdżał w kolejce.

(fot. Policja)

8 komentarzy

 1. W Lublinie przez kilka lat jeździł na taksówce kierowca bez PJ. Tak więc zawodowy z zakazem też nie powinien dziwić.
  Teraz czekam już tylko na to, że jeden radiowóz zatrzyma inny, z pijany policjantami drogówki.

 2. „jeździł na taksówce” –> na karetce

 3. Zabrania się kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Od kiedy prawo zabrania spania w samochodzie po alkoholu?

  • „podejrzewani są o jazdę w stanie nietrzeźwości”
   Co do drugiego, przyznał się, że podjeżdżał pojazdem, więc kierował. Co więcej, ma aktywny zakaz kierowania pojazdami…co do pierwszego, sąd się wypowie.

 4. Pabloo(oryginał)

  Głosowanie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo