690 680 960

Setki policjantów w Lublinie na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja robi się niebezpieczna

Coraz więcej policjantów z Lublina i regionu jest na zwolnieniach lekarskich. Jeżeli taka sytuacja się utrzyma, będzie to miało przełożenie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i części powiatów na Lubelszczyźnie.

80 komentarzy

 1. Żądam od ZUSu jako płatnik składek dla ZUSu natychmiastowej weryfikacji zwolnień lekarskich dla tej grupy zawodowej! Orzecznicy i ich komisje lekarskie lekarzy orzeczników ZUS czekają !

 2. Lepiej niech siedzą w domach zamiast łapać „przestępców” kryjąc się z suszarkami na wylotach z terenów zabudowanych.

  • Masz racje z suszarkami na wylotówkach. Bardziej przydaliby się na drogach w centrum miasta. Więcej skrzyżowań, większy ruch pieszy czy rowerowy. Tu kontrola prędkości bardziej by się przydała.

  • Ustawią się złośliwie na wylotówkach i wystawiają mandaty, kierowcom którzy nie popełnili żadnego wykroczenia – to straszne.
   A teraz na poważnie. Można przez 5 lat jeździć codziennie po mieście o 20-40 km/h za szybko i nie dostać mandatu. Gdy jeszcze były fotoradary to kierowcy się trochę kontrolowali. Teraz kontrola prędkości w Polsce to zupełna fikcja, bo na jeden radiowóz nieoznakowany przypada pewnie 100000 samochodów.
   Efektem tego są m.in. rekordowe statystyki wypadkowości – ale to dla Ciebie nieważne, bo Ty oczywiście jeździsz szybko, ale bezpiecznie.

  • Jest jedna, niezawodna metoda na wszystkie pułapki czyhające na kierowców (suszarki, fotoradary, nieoznakowane radiowozy). Niestety nie zdradzę tej metody, bo gdyby kierowcy ją poznali, to wiązałaby się to z paraliżem komunikacyjnym całego kraju. Dokładnie takim samym jaki ma miejsce w krajach Europy Zachodniej czy Północnej. Jazda z dopuszczalną prędkością, to braki w zaopatrzeniu, ludzie niezdążający odebrać dzieci z przedszkoli, czerstwe bułki w sklepach, służby drogowe zamiast zbierać zwłoki z dróg siedzą bezczynnie, mechanicy to samo itp.

 3. Taaak… niby wszyscy są na zwolnieniach, a wczoraj byłam świadkiem takiej sytuacji – patrol policji (5 funkcjonariuszy!!!!!) wypisywało mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym (ławeczka w parku) parze, chłopakowi i dziewczynie. Więc halooo… co tu nie gra?

  • Nie grają twoje szare komórki – nie każdy policjant pracuje w ruchu drogowym. Tobie się wydaje że kontrola to ot tak każdy byle jełop jest w stanie przeprowadzić? Dziś panuje taka biurokracja, wzmożona przez cwaniactwo i roszczeniowość kierowców że do przeprowadzenia kontroli potrzeba mega przeszkolenia i znajomości całej sterty przepisów co do paragrafu – nie wierzysz to idź na komendę, albo zacznij czytać ustawy (ze zrozumieniem). Prewencja ma zadanie szarpać się na ulicy z patologią, a drogówka to inna bajka. Wystarczy ze mam w rodzinie funkcjonariusza drogówki, to po niektórych dniach wraca do domu jakby go pies zeżarł i zwrócił, tacy petenci się trafiają. Osobiście poznając szczegóły co niektórych kontroli wziąłbym pałę i załatwił sprawę prosto, dlatego właśnie nie nadaję się do bycia policjantem. Dlatego nie bądź taki mądry skoro nie znasz sprawy z drugiej strony barykady.

 4. Dość takiego Rządzenia!!!!

  BARDZO DOBRZE. MOŻE TEN RZAD WKONCU ZROZUMIE ŻE NIEMOZNA TYLKO PŁACIĆ NIEROBOM 500+, PATOLOGII. WSZYSCY POWSTANMY I UPOMNIJMY SIE O GODNA PLACE!!! JAK KTOS MA ŻYC CAŁY MIESIĄC UTRZYMAĆ RODZINE ZROBIĆ OPŁATY ZA 1500ZL NA RĘKĘ????? TO TAKIM WŁAŚNIE LUDZIOM NALEZY SIE PODWYŻKA!!!!!!! POMOC OD PAŃSTWA!!!!!

 5. Ty sobie lepiej wstań i udaj się do …. wychodka lewacka mendo zamiast nawoływać do kolejnych burd.

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas