Rozpoczął się wyjątkowy rajd rowerowy. Będą jeździć bez przerwy przez 100 godzin

Dzisiaj rano w Lubartowie rozpoczął się rajd z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy przez sto godzin będą jeździć ulicami miasta.

W środę, punktualnie o godzinie 7:11 rozpoczął się rajd rowerowy pod hasłem „100 Godzin na rowerach dla niepodległej”. Organizatorem jest Grupa TSR z Lubartowa, która wraz z pozostałymi uczestnikami wydarzenia, wyruszyła rowerami z placu przed Ratuszem na ulice miasta.

Rajd zorganizowano dla uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotyczny charakter wydarzenia podkreślają przyczepione do rowerów biało-czerwone flagi. Sportowa forma świętowania doskonale pasuje do rowerowych tradycji miasta, stąd taki pomysł świętowania.

Uczestnicy rajdu będą pokonywać 10 kilometrową trasę ulicami Lubartowa, nieprzerwanie od godz. 7:11 w dniu 7 listopada do godz. 11:11 w dniu 11 listopada. Daty i godziny planowanego rajdu nie są przypadkowe – zainspirowały je wydarzenia z pierwszych dni listopada 1918 r.

Rowerzyści z TSR będą zmieniać się co 3 godziny, tak aby utrzymać ciągłość jazdy non stop przez cztery doby, a dokładnie przez równe 100 godzin. Każdy, kto chciałby wziąć udział w wydarzeniu, może przyłączyć się w dowolnym momencie rajdu, na dowolną ilość okrążeń. Wystarczy przyjść na plac przed ratuszem ze swoim rowerem i dołączyć do grupy powracającej z trasy.

Uczestnicy ruszają z placu i poruszają się ulicami Lubartowa: Słowackiego, Batalionów Chłopskich, 3 Maja, Lipowa, Gazowa, Nowodworska, Krańcowa, Przemysłowa, Kolejowa, Lubelska, Jana Pawła II – Ratusz.

Na zakończenie rajdu, w niedzielę 11 listopada o godz. 10.00, planowany jest wspólny przejazd wszystkich chętnych ulicami Lubartowa i powrót na plac o godz. 11.11. Organizatorzy zapraszają wszystkich, również dzieci pod opieką osoby dorosłej, do wspólnego świętowania, poprzez jazdę na rowerze dla Niepodległej i zachęcają do przyczepienia do rowerów, na czas przejazdu, biało-czerwonej flagi.

Należy pamiętać, że ruch samochodowy w Lubartowie odbywa się w tych dniach normalnie, dlatego uczestnicy rajdu zobowiązani są do zachowania przepisów ruchu drogowego. Z uwagi na szybko zapadający zmrok, należy pamiętać o akcesoriach i sprzęcie zapewniającym widoczność jak światełka i kamizelki odblaskowe.

(fot. Grupa TSR)

7 komentarzy

 1. Rowerek trzykołowy

  A potem jak skończą to po 100 pompek, 100 brzuszków i 100 przysiadów, hehe. Patrioci rowerowi będą tylko przeszkadzać.

  • Nie zapominaj, który rodzaj transportu najbardziej przeszkadza Wszystkim. Uczepiłeś się rowerzystów, choć na tysiąc osobówek przypada 1 rowerzysta na jezdni.

 2. Ziemianin z Ziemi nie z Marsa

  No to ja już nie rozumiem. To kiedy w końcu Polska odzyskała niepodległość? W 1918 czy w 1945 albo 1989. Jak bym dostał takie pytanie w Milionerach to bym zgłupiał.
  Dla różnych pokoleń Polaków będzie to inna data. Niektórzy sądzą że Polska wstępując do Unii oddała część swojej niepodległości. Mi tam obojętnie dopóki będę miał co na patelnię wrzucić.

 3. Całkowicie się zgadzam z ”
  Ziemianin z Ziemi nie z Marsa”
  Nie wiem,czy około 21 lat niepodległości,jest warte tyle szumu.Każdy interpretuje to po swojemu.Niektórzy powiadają 100 lat niepodległości i zaraz dodają okupacje i potem 50 lat PRL.W takim razie jakie to 100 lat ? Prawidłowo to stulecie.To że będą sobie rowerkować,nie powinno nikomu przeszkadzać.Osobiście mam jednak dosyć tej nachalnej propagandy.Jak ze wszystkim w naszym kraju,potrafią obrzydzić do cna każdy temat.Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.

  • Produkty gimnazjum się na temat niepodległości wypowiedziały. Brawo. Nauczyciele historii pękają z dumy.

 4. Kumpel chce zrobić 100 browców , może mu się to udać.

 5. Taa… ile masz latek,bo ja skończone 60 i z tej racji coś wiem.Wyraziłem swój pogląd,do czego mam prawo.Przypuszczam,że kiedy ja zaczynałem ogarniać otoczenie,to Ciebie w planach jeszcze nie było,a może nawet Twoich rodziców.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia