690 680 960

Setki policjantów w Lublinie na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja robi się niebezpieczna

Coraz więcej policjantów z Lublina i regionu jest na zwolnieniach lekarskich. Jeżeli taka sytuacja się utrzyma, będzie to miało przełożenie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i części powiatów na Lubelszczyźnie.

80 komentarzy

 1. Panowie i Panie policjanci. Bardzo szanuję Waszą niełatwą pracę, służbę. Rozumiem, że macie poczucie krzywdy i niedowartościowania, że za nadstawianie karku i narażanie swego zdrowia i życia nie otrzymujecie adekwatnej zapłaty. Ja to wszystko rozumiem. Sam należę do sfery budżetowej. Policjant zawsze kojarzył mi się z przywiązaniem do prawa, z przestrzeganiem jego przepisów, z uczciwością. Może to obraz naiwny, ale tak mnie wychowano. I kiedy dziś słyszę o „epidemii” w szeregach policji, o nagłych zachorowaniach ludzi w większości tryskających zdrowiem, to jest mi smutno i wstyd. Nasze państwo nie doceniło Was tak jak należałoby, ale czy to powód, by je tak oszukiwać? Czy stróżom prawa wypada łamać prawo i brać zwolnienia, które się nie należą? Jak się ma do tego godność służby i munduru? Pomijam tu postawę lekarzy, choć oni też łamią prawo, ale od was wymagam więcej. Gdzie tu miejsce na zawodową solidarność, jeśli Wasi uczciwi i mniej sprytni koledzy muszą zastąpić Was kosztem swego życia rodzinnego i wolnego czasu? Czy ich prawo do godnego wynagrodzenia jest mniejsze niż Wasze? A co z nami – „cywilami”, którym ślubowaliście opiekę i ochronę przed patologią? Co z okradzionymi, pobitymi i skrzywdzonymi z powodu braku policji? Co z ofiarami drogowych bandytów szalejących bezkarnie po drogach? Czy nie budzi to w Was choć odrobiny wstydu? Zapraszam do chwili refleksji.

  • Szanowny i wielce piśmienny Obywatelu. Jeżeli nie ukończyłeś 35 lat życia zapraszam w szeregi Policji pod warunkiem że zaliczysz wszystkie test. A jak popracujesz trochę na ulicy to sobie pogadamy jak policjant z policjantem. Pamiętaj że każdy ma prawo do poszanowania godności także policjant bo też jest człowiekiem. Weź pod uwagę jeden aspekt… jak policją będą kierowali politycy nie znający jej realiów a inspiracją będzie tylko kariera i stołek a reszta to „drugi sort” nigdy w panstwie prawa nie będzie prawa. Oglądaj wiadomości ( oprócz TVP) i jeżeli jeszcze myślisz logicznie to wnioski wyciągniesz sam. Powodzenia w spokojnym zyciu

   • Światły pies oglądający wyłącznie TVN zaszczekał. Już po samej wypowiedzi widać kto was nakręcił. Teraz to wy gadacie jak komunista z komunistą a nie Policjant z Policjantem. Taka prawda, nie mamy się co oszukiwać. Dawne ubeckie i milicyjne przywileje się wam marzą. Mniej chlajcie a godność w sobie odnajdziecie.

    • ty psiuarze! To właśnie w TVP KŁAMALI ze mały odsetek policjantów jest na zwolnieniach, wszystko zabezpieczone! He he. Niewprowadzaj fałszu i manipulacji moherze! Niedługo jak to się zawali finanse, przez ten rząd wszyscy poniesiemy konsekwencje.

     • Odpowiedź ,,To właśnie w TVP” na oskarżenie ,,oglądający wyłącznie TVN” jest nielogiczna. Wykazuje utratę logicznego myślenia pod wpływem emocji.

    • ty psiuarze! To właśnie w TVP ciągle odchodzi ta śmieszna propaganda i ciągle kłamstwa manipulacja. Nikt nato już dawno nawet dzieci się nienabiera.

   • Masz rację, jestem piśmienny. Ukończyłem nawet studia :-). Nie jestem jednak policjantem tylko nauczycielem – w dodatku emerytowanym, więc testów, o których wspominasz, na pewno bym nie zdał. Przetrwałem szczęśliwie i tamten ustrój, i wciąż nowe „reformy”, pracując za pieniądze niegodne ani wykształcenia, ani odpowiedzialności. Też protestowaliśmy, ale nigdy nie zostawiłem swych uczniów samym sobie, bez opieki, do której byłem zobowiązany. Miałem świadomość, że nie moi podopieczni są winni temu, iż zarabiam niewiele. Ja też kiedyś ślubowałem i to we mnie i w moim pokoleniu nie zaginęło – mimo różnych dziejowych zawirowań. Nawet teraz moje środowisko zawodowe, gdy protestuje, organizuje to w dzień wolny. Nie wolno narażać na szwank dobra niewinnych zaistniałej sytuacji. A jak nazwać to, co czynią teraz policjanci? Kto odczuje skutki tego masowego „chorowania”? Odpowiedz mi, drogi mój Adwersarzu, czy godzi się, aby zwykli ludzie, których policja winna chronić, wystawieni zostali na pastwę patologii, złodziei i wszelkiej maści rzezimieszków? Czy to jest jedyna słuszna metoda walki o swe prawa? Bo ja mam wątpliwości. Nie tak też wyobrażałem sobie czczenie rocznicy 100-lecia niepodległości. Przez pamięć dla tych, co nie licząc na zyski, na wysokie apanaże, nie dla kariery, ale z czystej miłości do Ojczyzny poszli jej bronić, o nią walczyć i ginąć – dla nas przecież też – można było zachować odrobinę rozsądku i poczucia odpowiedzialności. Co do polityków, którzy rządzą policją, to w każdym demokratycznym kraju i wojsko, i policja poddane są cywilnej władzy i kontroli. Rządy mundurowych już przechodziłem i nie tęsknię za nimi.

    • @obywatelu, Twój komentarz jest tak znamienny, że po prostu nie sposób się do niego nie odnieść. To co napisałeś to po prostu „signum temporis”, jeśli chodzi o polską oświatę.

     Otóż w pełni zgadzam się, że pieniądze, za które nauczyciele muszą pracować są niegodne ani ich wykształcenia, ani odpowiedzialności. Wiele jednak w tym winy samych nauczycieli.

     Chełpisz się tym, że nigdy nie zostawiłeś swoich uczniów samym sobie. Otóż dałeś właśnie tym wyraz mentalności niewolnika, którą nauczyciele pozwolili sobie wpoić na przestrzeni lat. Jesteście tak doskonale wytresowani i sterroryzowani „dobrem dziecka” (które powinno być utożsamione z dobrem nauczyciela, a nie jemu przeciwstawiane) oraz przeświadczeniem, że Wasza praca to przecież „nie praca, tylko powołanie”, że Wasze klatki można już spokojnie zostawić otwarte, a Wy i tak z nich nie wyjdziecie. Bo mentalność niewolnika nie pozwoli mu się zbuntować celem zmiany swojego położenia.

     Jakie są tego efekty? Kasjerka w Biedronce zarabia więcej niż nauczyciel mianowany. Pomimo że pracujecie coraz więcej i ciężej, wszyscy i tak wyzywają Was od leni i nierobów, którzy zarabiają krocie, chociaż wciąż jeśli chcą kogoś kulturalnie przeklnąć, mówią „obyś cudze dzieci uczył”. Staliście się zbiorowym „chłopcem do bicia” dla całego społeczeństwa, na równi chyba tylko z pielęgniarkami, chociaż ostatnimi czasy mają one coraz częściej „jaja”, żeby się postawić i nie pozwalają się sterroryzować komunałami o „dobru pacjenta”, wiedząc, że dobro pacjenta to przede wszystkim dobrze opłacony i nieprzemęczony personel. Rozwydrzeni i roszczeniowi rodzice traktują Was jak śmieci, jak darmowe niańki dla swoich bachorów, a szkołę – jak przechowalnię. Nauczyciela można zwyzywać, napluć mu w twarz i włożyć kosz na śmieci na głowę. Do tego prowadzi Wasza taktyka „zginania karku”. Koniec końców, demoralizuje to samych uczniów, bo po co się uczyć, jeśli można skończyć jak „ten frajer przy tablicy”?

     W krajach, gdzie nauczyciele (i ogół społeczeństwa) nie mają tak wypranych mózgów, strajki w oświacie nie są niczym rzadkim czy niespotykanym. We Francji podczas strajku nauczycieli szkoły są po prostu zamknięte i to jest najlepszy środek nacisku na rząd, bo gdy nauczyciele strajkują, program nie jest realizowany, a rodzice wpadają w popłoch, nie mając co zrobić ze swoimi bajstrukami.

     Chociaż uważam, że jeśli chodzi o podwyżki w budżetówce, to policjanci powinni być ostatni w kolejce, to ich determinacja powinna być dla Was przykładem, bo na nich straszenie i pohukiwania hejterskiej hołoty (chociażby na tym forum) nie robi absolutnie żadnego wrażenia.

     pzdr

     • Nie czuję się niewolnikiem ani człowiekiem, któremu wyprano mózg. Po prostu – lubię swoją pracę. Idąc do zawodu wiedziałem, co mnie czeka, a mimo to wszedłem i zostałem. Rozumiem, że takim racjonalistom jak Ty trudno w to uwierzyć, ale, jak napisano: ” Nie samym chlebem żyje człowiek.” I ja w to wierzę – na przekór malkontentom i niedowiarkom.

 2. Faktycznie biorą chorobowe. Zawsze jak się przejeżdza obok BP w Puławach w godzinach wieczornych to stoi jeden lub dwa radiowozy i zabezpieczają stację. Dzisiaj pustki

 3. Byłem na egzaminach do policji w Legionowie. Wielu(e) chętnych na jedno miejsce w zdecydowanej większości po studiach, znajomość języków. Kandydatki nie mogą fizycznie ustępować kandydatom w testach sprawnościowych. Może zrobić duży nabór a chorowitych do cywila?

  • No i jak piszesz że byłeś tzn. że odpadłeś. Cieniasów nie biorą !!!

  • Masz całkowita rację. Nie każdy do służby się nadaje, zwłaszcza jeśli traktuje swoje obowiązki jak pracę na etacie a nie służbę Polsce i jej obywatelom. Gdzie mają przysięgę, która składają wstępując do Policji? Wstyd a wielu jeszcze ich broni.
   chyba w żadnym kraju nie mają takich przywilejów a tym jeszcze czasy komuny się marzą.

  • Bo są cywilizowane kraje na świecie, gdzie policjant może w czasie przerwy w służbie wejść normalnie do restauracji/kawiarni itp. i zjeść jak człowiek, a tylko w Polsce wywołuje to sensacje, falę hejtu, zdjęcia w internecie, artykuły w lokalnej prasie i w efekcie konieczność tłumaczenia się przełożonym.

 4. Zwolnić tych chorych dziadów i na parking to Tesco ich dać, kontrolować bilety do 67roku życia a do policji znajdą się chętni.

 5. A gdzie kontorle z ZUS ? …też bym chciał po 15 latach pracy mieć możliwosć pójsć na emeryturę …podkreslam „mieć możliwosć „…ba nawet po 25 bym chciał mieć taką możliwość i co ? nic z tego …muszę tyrać do 65 roku zycia ,,czyli podejmując pracę od ok 22-24 roku zycia , 40 parę lat pracy …i gdzie tu sprawiedliwość ?

 6. Dobrze jest pracować w budżetówce. Zarobki sa dobre a i poprotestować można. Praca u właściciela jakiejkolwiek firmy jest zupełnie inna pracuje się za minimalną krajową i nikt nie ma nic do powiedzenia bo straszy, że zredukuje załogę albo zamknie firmę.

 7. Godne płace ? Jak najbardziej bo robota paskudna, niewdzięczna i niestety siadająca na psychikę .Miałem kiedyś okazję przyjrzeć się pracy policji tylko z ramienia innego resortu i powiem że nie zazdroszczę tej roboty. Tylko nie wiem czy do końca słuszne są postulaty odnośnie 15 letniej służby, w stanach nikogo nie dziwi 50-paro letni policjant czy żołnierz i jakoś to się kręci jak widać. Na pewno coś ugracie ale czy zmniejszenie wieku emerytalnego ? Wątpię, bo za wami poszły by inne służby mundurowe a na to nikogo nie stać .

  • Szkoda ze stać na utrzymywanie setek tysięcy dzieciorobów (500 plus i inne plus)
   A i całej hordy polityków i urzędasów którzy nie robią dosłownie NIC.

   • Zabrać dzieciom i dać psom? Genialny pomysł. Widać królowo, ze żaden truteń na twe wdzięki się nie połasił. Co do drugiej linijki, pełna zgoda. O ile hordy polityków były od dawna, to rzeszę urzędasów potroiły rządy PO/PSL. A tu już pretensja do siebie. Wszak jesteś jedną z zatwardziałych zwolenniczek poprzednich rządów.

 8. Nierobom nie chce się pracować to zwolnić ich a nie trzymać darmozjadów tylko gdzie tacy pójdą do pracy jak nic nie umią

 9. Jeśli chorzy są to zwolnić dziadów.bez tych symulantow na drogach nic się nie zmieniło.wrecz przeciwnie mniej szajbusow jezdzi.kiedys policjant pracował w policji z zamiłowania do tej pracy.a teraz idą dla przywilejów.ponadto co to za policja której bandyci uciekają nie radzą sobie aby skuć delikwenta lub na drodze inni ich patagrafami zasypują.moim zdaniem wszystkich co poszli na zwolnienia zwolnić i zamienić prawdziwymi policjantami co zechcą pracować w tej formacji.a nie lajzy że znajomosciami

 10. Gdyby dziś zrobiono sondę o dostępie do broni, byłbym za jej upowszechnieniem pod rygorem niekaralności i braku orzeczonej choroby psychicznej. Ten protest pokazuje, jak złudne jest bezpieczeństwo proponowane przez policję. Do wykrywania przestępców, potrzebni są wykształceni, inteligentni detektywi, a nie maturzysta po półrocznym kursie.

Kursy walut

 • USD 4.2399zł -0.38%
 • GBP 5.2707zł 0.27%
 • EUR 4.5312zł -0.14%
 • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas