Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Jest zwiastun serialu Agnieszki Holland, który kręcono w Lublinie. Premiera jeszcze w tym miesiącu

Można już obejrzeć zwiastun pierwszego polskojęzycznego serialu platformy Netflix. Swój wkład w jego powstanie ma również Lublin, zdjęcia kręcono m.in. w budynku Centrum Spotkania Kultur.

Serial „1983” ma być thrillerem konspiracyjnym, łączącym jednak w sobie zarówno sceny kryminalne, miłosne i te, znane z filmów akcji. Widzowie mają zobaczyć alternatywną wersję historii Polski. Akcja serialu toczy się w naszym kraju w 2003 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym. Wraz z nim upały nadzieje na wyzwolenie kraju spod komunistycznej władzy. Wciąż trwa zimna wojna. Głównym wątkiem będzie spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Ja jego trop wpadli idealistyczny student prawa wraz ze skompromitowanym oficerem śledczym. Co więcej, władze starają się wdrożyć plan, który może odmienić losy świata.

W głównych rolach zobaczymy Roberta Więckiewicza, który gra skompromitowanego oficera śledczego, oraz Macieja Musiała w roli młodego idealisty. Dodatkowo Zofię Wichłacz, Andrzeja Chyrę, Michalinę Olszańską, Edytę Olszówkę, Mirosława Zbrojewicza, Krzysztofa Wacha, Patrycję Volny, Wojciecha Kalarusa, Mateusza Kościukiewicza oraz Ewę Błaszczyk. Reżyserkami serialu są: Agnieszka Holland i jej córka Katarzyny Adamik, Olga Chajdas oraz Agnieszka Smoczyńska.

Zdjęcia były realizowane w różnych regionach Polski w tym również w Lublinie. Ujęcia powstawały m.in. w budynku Centrum Spotkania Kultur. Platforma Netflix, na której zamówienie powstał serial, jest jednym z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych. Korzysta z niego ponad 117 mln użytkowników w ponad 190 krajach na całym świecie. Każdego dnia oglądają oni łącznie ponad 140 mln godzin filmów, seriali i programów, w tym seriali, dokumentów i filmów oryginalnych. Wszystkie 8 odcinków serialu „1983” trafi na platformę Netflix 30 listopada 2018.

(fot. Netflix)

13 komentarzy

 1. Marksizm hollyjude

  Znowu będzie zydomasoński paszkwil manipulacji poprawności świata wg NWO?

 2. Jej filmy mnie nie interesują.

 3. To ta co udaje Polkę? Dziękuję, nie skorzystam, Pewnie kolejny antypolski paszkwil skoro 112 reklamuje.

 4. Niech ona lepiej kręci swoje lewackie dzieła tam skąd pochodzi jej ród.

 5. Jej wytwory nie interesują mnie pomijając całkowicie tematykę. Nie wnosi NIC do artystycznego dorobku filmowego.

 6. nie jest to pierwszy polskojęzyczny serial netflixa bo jest jeszcze „Ultraviolet”

  • „Ultraviolet” to serial AXN a nie Netflixa. A to, że jest dostępny na platformie netflix to inna sprawa.

 7. Wydawać by sie mogło, że te wszystkie komentarze pisała jedna zakompleksiona osoba.

 8. Po tej brzydkiej pani nie można spodziewać się niczego pożytecznego ani mądrego jeśli chodzi o film, więc trochę daremna ta reklama. Wyborczej nie chcemy na 112.pl

 9. won z tą faszystką

Z kraju

Polityka i społeczeństwo