Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy zablokują szereg dróg w naszym regionie. Lublin zostanie otoczony blokadami [LOKALIZACJE]

Nie ma co ukrywać, że kierowców, zwłaszcza w Lublinie i okolicach, czekają wyjątkowo ciężkie dni. Główne drogi wjazdowe do miasta zostaną całkowicie zablokowane.

W środę, 20 marca, w całym kraju odbędą się kolejne akcje protestacyjne rolników. Łącznie zgłoszonych zostało blisko pół tysiąca miejsc, gdzie staną blokady. To oznacza, iż będzie to największa z dotychczasowych akcji. Ogólnopolski Strajk Generalny, gdyż taką nosi nazwę, ma całkowicie sparaliżować ruch na głównych drogach w kraju. To jednak nie wszystko. Do tego dochodzi najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie

W naszym regionie zaplanowano ok. 30 blokad. Najwięcej z nich w Lublinie i okolicach. Rolnicy postanowili zablokować wszystkie drogi wjazdowe do miasta. Początkowo zgromadzenia zostały zaplanowane na okres trzech miesięcy, jednak dziś prezydent Krzysztof Żuk ogłosił, że nie wydał na to zgody. Nie oznacza to, iż blokad nie będzie. Rolnicy mają pozwolenie na trzydniową akcję.

Dotyczy to blokad na skrzyżowaniach ulic: Osmolickiej, Zemborzyckiej i Żeglarskiej oraz Janowskiej, Krężnickiej i Żeglarskiej a także ul. Abramowickiej od skrzyżowania z ul. Powojową do stajni Drwal. Są to odpowiednio wjazdy do miasta od strony: Bychawy, Krężnicy Jarej i Biłgoraja. Jak wskazują organizatorzy, zgromadzenia te mają trwać zarówno w dzień jak też w nocy. Przepuszczane mają być jednak pojazdy komunikacji miejskiej.

Od strony Puław i Warszawy zablokowana ma być trasa S12/17 w Bogucinie, od strony Lubartowa blokada stanie w Elizówce, od strony Łęcznej, Włodawy w miejscowości Długie, a od strony Chełma i Zamościa w Krępcu. Nieprzejezdna będzie też trasa od strony Kraśnika, gdzie ciągniki ustawione zostaną na węźle Węglin, zarówno na obwodnicy Lublina jak też na drodze wojewódzkiej nr 747 prowadzącej do Bełżyc i Opola Lubelskiego. W tym przypadku zablokowany zostanie też objazd, czyli stara trasa na skrzyżowaniu przy kościele w Konopnicy.

Kolejne blokady zostaną zlokalizowane: na drodze ekspresowej S17 w Moszczance, na drodze ekspresowej S19 w Wilkołazie, na drodze krajowej nr 17 w Krasnymstawie, na drodze krajowej nr 19 w Wólce Rozwadowskiej koło Kocka i w Radzyniu Podlaskim, na drodze krajowej nr 63 w Radzyniu Podlaskim i Wisznicach, na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Karp, na drodze wojewódzkiej nr 812 w Okunince i Krasnymstawie, na drodze wojewódzkiej nr 816 w Hannie i Orchówku, na drodze wojewódzkiej nr 818 w miejscowości Lubień, na drodze wojewódzkiej nr 819 w Hańsku, na drodze wojewódzkiej nr 835 w Biłgoraju, na drodze wojewódzkiej nr 842 w Żółkiewce oraz na drodze wojewódzkiej nr 853 w Biłgoraju.

Rolnicy przyjadą też przed budynek Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Wcześniej mają przejechać z pl. Zamkowego na ul. Spokojną przez al. Tysiąclecia, al. Solidarności, Dolną 3 Maja oraz Chmielną.

Nie ma co ukrywać, że kierowców, zwłaszcza w Lublinie i okolicach, czekają wyjątkowo ciężkie dni. Do miasta dojeżdża bowiem do pracy bardzo dużo osób z okolicznych gmin. Należy się więc spodziewać, że drogi, na których nie będzie blokad, zostaną zakorkowane. Mowa tu m.in. o ul. Nałęczowskiej, Wojciechowskiej, Dożynkowej, Choiny, Poligonowej czy też Głuskiej.

247 komentarzy

 1. POPEIRAM ROLNIKÓW – JA MIASTOWY, CHCE ŻYĆ W POLSCE, JEŚĆ POLSKIE I REMONTOWAĆ MIESZKANIE KIEDY BĘDĘ CHCIAŁ. MIĘSA ZJEM TEŻ TYLE ILE MI POTRZEBA, A SAMOLOTEM BĘDĘ LATAŁ KIEDY BĘDĘ MIAŁ OCHOTĘ I KIEDY BĘDZIE MNIE NA TO STAĆ.

  PANOWIE ROLNICY OSTATNIĄ NADZIEJĄ NA ŁAD Z UE. PRECZ EUROKOŁCHOZEM, NIE CHCE SUPERPAŃSTWA.

  • XYZ – TAK TRZYMAĆ! NIEWIELE JEST TAKICH GŁOSÓW ROZSĄDKU. NIE JESTEM ROLNIKIEM, ALE WIEM CO SIĘ ŚWIĘCI I 100% POPARCIA DLA ROLNIKÓW BEZ WZGLEDU NA UTRUDNIENIA DO JAKICH BĘDZIE DOCHODZIĆ! JAK KTOŚ TEGO NIE ZROZUMIE, NIE ZASŁUGUJE ŻEBY ISTNIEĆ!

  • putin zaciera rece na te protesty

 2. Wielkie brawa dla rolników 👏

 3. Nie o to chodzi…
  Zielony ład i fit for 55 to:
  – remonty budynków ( wszystkich, wymiana okien, ocieplenia, fotowoltaika, pompy ciepła, wymiana piecy gazowych)
  – spełnienia norm świadectwa energooszczędności budynków – jak wiemy budynki są mieszkalne i nie mieszkalne ( to też budynki handlowe, urzędy, mieszkania, domy, garaże, stodoły itp itd)
  – likwidacja starszych aut
  – brak możliwości naprawy aut – części ma być zakaz sprzedaży, silniki mają być niewymienne itd
  – skoro remonty domów czy mieszkań – to przecież blok w którym mieszkasz też, a często w Lublinie są jeszcze piecyki gazowe np spoldzielnie mają napewno fundusz remontowy ale jak go nie wystarczy to przeciez mozna podniesc czynsz
  – to zakaz wjazdu aut do stref miejskich, czyli mozliwe ze nie bedziesz mogl swoim autem stac pod blokiem bo twoje auto to strasznie duza emisja co2
  – to ograniczenie spozycia nabialu w miesie – limit miesa na osobę, zaś wprowadzanie białka pochodzącego od robaków
  – to ograniczenia w poruszaniu się samolotem, raz w roku dla niektórych może być ciosem
  – to ograniczenie w zakupie odzieży, zacznij zszywać skarpetki, niedlugo bedzie Ci przyslugiwała ograniczona ich ilośc
  – to import towarów zza granicy – dokładnie z Ukrainy, gdzie produkcja odbiega normami od Polski, towary robi się z czego popadnie i z czym popadnie, ale firmy produkujące mają hiper zarobek, ale o dziwo nie nalezą do Ukrainy tylko do biznesmenów z Niemiec, Belgi itd itp
  – skoro import żywności zza granicy, to upadek produkcji rolnej w Polsce, skoro upadek to brak spłaty zoobowiązań (bo większość ma kredyty), to sprzedaż gospodarstw, kto je kupi a no Ci super wielkie korpo z Niemiec itd
  – jeśli nie stać Cie na remont swojego bloku/mieszkania to dostaniesz kare – najlepiej w „ełro”, hmm kto bedzie się przejmował że nie masz za co spłacać i zostaniesz z swojej wlasnosci wyrzucony

  Te rzeczy dotyczą Was wszystkich – tutaj róźnic pomiedzy Polak za PIS czy Polak za PO, nie ma. To jest zniewolenie Wszystkich, nie ważne jakiej rasy, poglądów etc.
  Naród musi się zjednoczyć, jest ciężko ale musi wyjśc przed szereg. Kochajmy się jak bracia.

  • A teraz ładnie prosimy o źródło, bo googlowanie i przeglądanie oficjalnych dokumentów UE pokazuje, że to brednie 😛

   W ogóle fajnie, że te protesty są teraz, jak Tusk rządzi. Mimo że to PiS negocjował Zielony Ład i jego warunki dla polskich rolników. Fajny „przypadek” 😉

 4. Rolnicy na tory🤬

 5. typowa ruska propaganda, walczą o ruski mir

 6. Popieram rolników w pełnej rozciągłości , gdzie jest nierząd jego ministry ,premiery nikt się nimi nie interesuje , skandal, zostali zostawieni sobie , atu chodzi o papu na dziś i na jutro ,zrozumcie to płatne trole

 7. Niech zapieprzają na Nowogrodzką do Wojciechowskiego i Morawieckiego .Przecież Zielony Ład to sztandarowy program PIS , to słowa Wojciechowskiego ,który przybił wszystko w UE. Do kogo dzisiaj pretensje jak proceder trwa od ponad roku??Dotacje brali to siedzieli cicho , (nadmieniam ,że nie jestem za UE), Biorąc kasę z UE zgodzili się na pewne warunki , chyba byli tego świadomi. Co do zdrowej żywności produkowanej przez naszych rolników to mam odmienne zdanie. Pestycydy stosowane non stop , bo nic nie urośnie to nie jest wytłumaczenie. Sami kupowali zboże z UA jako paszę a potem płakali ,że inwentarz im pada, Podziękować PIS za to ,że ich tak w trąbę zrobił.

 8. Tak się zastanawiam patrząc na to zdjęcie. Rolnicy chcą żebyśmy w sklepach kupowali polską żywność. Dlaczego oni nie kupują polskich ciągników tylko same zagraniczne marki.

 9. PiS narobił dzieci, a PO płaci alimenty.

Dodaj komentarz