Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy się nie poddają, szykują kolejną akcję. Warszawa zostanie sparaliżowana, będą też blokady w naszym regionie

Nawet 200 tys. rolników, w tym wielu w naszego regionu, wyruszy w piątek 10 maja na ogólnopolską akcję protestacyjną do Warszawy. Nie oznacza to jednak, że w województwie lubelskim nie będzie żadnych działań. Zgłoszonych zostało dziewięć zgromadzeń.

W piątek rolnicy z całego kraju przeprowadzą kolejną akcję protestacyjną. Jak podkreślają, ich postulaty do tej pory nie zostały zrealizowane, a dodatkowo wciąż nie odbyło się obiecane spotkanie z premierem. Także postanowienia z Jasionki mają nie być wypełniane. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wskazuje, że do Warszawy ma przyjechać 200 tys. rolników z całej Polski.

Protest „Precz z Zielonym Ładem” rozpocznie się w samo południe na placu Zamkowym. Następnie uczestnicy przemaszerują przed budynek przedstawicielstwa Komisji Europejskiej na ulicy Świętokrzyskiej. Tam przekazane zostaną postulaty, po czym zgromadzeni ruszą pod Sejm. Tam zaplanowano przemówienia na temat obecnej sytuacji zarówno w rolnictwie, jak też o wpływie Zielonego Ładu na wszystkich mieszkańców kraju. Rolnicy będą chcieli spotkać się także z marszałkiem Szymonem Hołownią.

Także w naszym regionie rolnicy wyjdą na drogi. Jak ustaliliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji, zgłoszonych zostało dziewięć miejsc, gdzie zaplanowane zostały protesty. W odróżnieniu od poprzednich akcji, mają one nie generować poważnych utrudnień w ruchu. W większości co kilka minut droga będzie blokowana, a kierowcom mają być rozdawane owoce czy też ulotki.

Tylko w powiecie krasnostawskim protesty zaplanowane zostały w czterech miejscach, z czego trzy na terenie miasta. Od godziny 10:00 do 17:00 kilkuset rolników pojawi się na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812, na placu 3 Maja oraz na rondzie w ciągu drogi krajowej nr 17 Lublin – Zamość. Natomiast od godziny 8:00 do godziny 19:00 protest ma się odbywać w Starej Wsi. W miejscowości tej znajduje się na skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 846 Krasnystaw – Hrubieszów oraz 843 Chełm – Zamość.

W powiecie chełmskim rolnicze akcje będą miały miejsce w Wojsławicach i Białopolu. W tym pierwszym przypadku chodzi o drogę wojewódzką nr 846 Krasnystaw – Hrubieszów, w drugim droga wojewódzka nr 844 Chełm – Hrubieszów. Protesty rolników zostały też zgłoszone w Grabowcu w powiecie zamojskim i Bogucinie w powiecie lubelskim.

67 komentarzy

 1. Unia zła,pierwsi wyciągają łapy po doplaty czy tez dofinansowania ,taka bieda nic z tego nie mają a maszyny za kilka baniek bezdomny zapewne podarował. Powinni być normalnie na zus płacić podatki . Szlak trafia bo wiecznie mało mało

 2. O wiele lepiej żyło się na wsi rolnikom bez unii europejskiej.

 3. Ja się godzę na wszystkie postulaty, już możecie przestać mnie blokować.

 4. Może i na początku roku rozumiałam ich postulaty. Ale jak zagłosowali w kwietniowych wyborach znowu na PIS to zrozumiałam, że im ten cały „ZIELONY ŁAD” bardzo pasuje !!!!
  Mają powód by ciągle krzyczeć: mało, mało, mało…
  Szkoda że tak nie blokowali dróg 2 lata, czy rok temu jak oszukał ich Kowalczyk i Morawiecki z zbożem. Albo jak wpuszczali transport wschodnich produktów rolnych!!!!
  GDZIE WTEDY BYLIŚCIE !!!! „POLSCY ROLNICY”!!!!
  Wtedy wam to Pasowało 🤮

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112