PZL Świdnik przyłączył się do organizacji Air Festiwalu. Będzie można podziwiać produkowane przez nich śmigłowce

Spółka PZL-Świdnik włączyła się do organizacji zbliżających się pokazów lotniczych w Świdniku. Udostępni swój teren a także pomoże w realizacji przedsięwzięcia.

Urząd Miasta Świdnik oraz spółka PZL-Świdnik nawiązały współpracę przy realizacji pokazów lotniczych, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca w Świdniku. W ramach podpisanego listu intencyjnego, strony będą wspólnie działały na rzecz pozyskiwania finansowania imprezy, jej promocji a także samej realizacji wydarzenia. Co więcej, pokazy odbędą się częściowo na terenie zakładów PZL-Świdnik.

Podczas lotniczego show nie zabraknie maszyn wytwarzanych w świdnickim zakładzie, który jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie produkowane są śmigłowce polskiej konstrukcji. Pokazy uświetnią przeloty maszyn W-3 Sokół, SW-4 oraz legendarnego Mi-2. Na wystawie statycznej będzie można podziwiać też zabytkowe śmigłowce SM-1 i SM-2, które zapoczątkowały ponad 60-letnią przygodę Świdnika z branżą śmigłowcową. Przewidywane są także podniebne pokazy samolotów wojskowych i cywilnych.

– Z ogromną przyjemnością angażujemy się w przedsięwzięcie, które ma szansę wpisać się w kalendarz najważniejszych pokazów lotniczych w Polsce. Jako współgospodarz zapewnimy pełne wsparcie logistyczne i zabezpieczenie imprezy tak, aby każdy fan lotnictwa wywiózł ze Świdnika jak najlepsze wrażenia – zapewnia Mieczysław Majewski, prezes zarządu PZL-Świdnik.

Zgodnie z założeniami współpracy, PZL-Świdnik zapewni wszechstronne wsparcie logistyczne podczas I Świdnik Air Festiwal 2018. Na potrzeby pokazów zostanie zarezerwowany zakładowy heliport i hangar. Zakład udostępni także pomieszczenia dla załóg występujących podczas wydarzenia. PZL-Świdnik zadba również o bezpieczeństwo uczestników. Zapewni je zakładowa Straż Pożarna oraz ochrona strefy heliportu. Dodatkowo pracownicy zakładu pomogą w transporcie naziemnym samolotów i śmigłowców. Również wieża lotów, na czas pokazów, zostanie przygotowana i udostępniona przez producenta.

Świdnickie pokazy lotnicze zostały wpisane w kalendarz “100 imprez na 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego” oraz są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy spodziewają się nawet 30 tys. widzów dziennie i zapowiadają wielki rozmach przedsięwzięcia.

(fot. nadesłane)
2018-04-25 10:02:33

3 komentarze

 1. jaka zakładowa straż to już minęło … teraz to firma zewnętrzna a nie zakładowa…tak jak ochrona strefy heliportu też nie jest zakładowa.. ciekawe

 2. gdzie w swidniku jest pzl swidnik

 3. „PZL” powinno zniknąć z nazwy. Jakie to Polskie zakłady? Mam nadzieję, że obecna ekipa odkupi udziały i zakład powróci do poprzedniej świetności.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach