Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast w Warszawie, wylądowali w Lublinie. Po pasażerów przyjechały autokary

Wczoraj wieczorem, zamiast samolotu z Tel Awiwu, na lubelskim lotnisku wylądowała maszyna z Malty. Jedna maszyna miała awarię, druga nie mogła wylądować w Warszawie.

Wtorkowy lot samolotu linii Wiz Air z Izraela do Lublina został przerwany i maszyna musiała zawrócić na lotnisko w Tel Awiwie. Airbus A320 niedługo po starcie miał kolizję z ptakiem. W wyniku tego doszło do pęknięcia jednej z szyb w maszynie. Pilot, ze względów bezpieczeństwa podjął decyzję o powrocie.

Jak nas poinformował serwis lubelskielotnisko.pl, samolot wylądował bez żadnych przeszkód a pasażerom zapewniono nocleg w hotelu. Dzisiaj mają wrócić do Lublina.

Z kolei około północy w Porcie Lotniczym Lublin wylądował samolot z Malty. Kurs z wyspy położonej na Morzu Śródziemnym odbywał się do Warszawy. Jednak ze względu na wprowadzoną niedawno ciszę nocną na Lotnisku Okęcie, samolot przekierowano do Lublina.

Jak nas poinformowano, w tym przypadku na lotnisko miejsce podstawiono autokary, którymi pasażerowie pojechali w dalszą drogę do Warszawy.

60

61

62

63

(fot. Krzysztof Wiśniewski, Flightradar24.com – nadesłane – Damian, Tomasz)
2018-04-25 10:30:35

.

12 komentarzy

 1. Wiadomość dnia. Zjawisko powszechne i codzienne w cywilizowanym świecie, ale u nas trzeba o tym napisać artykuł. Takie, panie, wydarzenie!

  • To mówisz, że cisza nocna, z powodu której samoloty w nocy nie mogą na lotnisku wylądować, jest czymś powszechnym w cywilizowanym świecie? Jakieś przykłady tych cywilizowanych lotnisk?

   • A bo i ma rację, sensacja dnia, jak nic, trzeba o tym pisać, mówić, żeby potomni nie zapomnieli o tym… Facepalm i tyle. Słyszałem jak się zniżał nad Lublinem i dla mnie to bez różnicy czy to samolot z Malty czy z Dublina, czasami i po 1 w nocy lądują, a te medyczne, o których nawet nie napiszą, potrafią po 2.
    Okęcie zamknięte, ale co z tego, jak w Warszawie i tak ciszy nie zaznasz w pobliżu głównych ulic, samochody, tramwaje i cała reszta, lądujące samoloty mniej hałasu emitują niż cały ruch uliczny zebrany w kupę, Kubę czy co tam jeszcze innego.
    Mógł lądować na Modlinie, bliżej by mieli, a jak nie to w Radomiu, na coś by się w końcu przydał.

   • Przeczytaj raz jeszcze mój komentarz ze zrozumieniem, a potem pisz uwagi

    • Maryja - (nie zawsze dziewica)

     W maju mam lecieć z Modlina do Glasgow, aż się boję, że na 10 minut przed lądowaniem w Glasgow ogłoszą ciszę nocną i mogą mnie zawieźć np. do Irlandii.

 2. Ciszę nocną nad Okręciem ?

 3. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Tę ciszę nocną zarządzono tak nagle, że dopiero w czasie lotu piloci dowiedzieli się, że nie będą mogli wylądować na Okęciu???
  Coś mi tu śmierdzi, tylko nie wiem w którym kościele dzwonią.

 4. A gdzie w lublinie jest lotnisko????I jak tam trafić bo nie wiem???

 5. Szkoda ze nie wylądował w radomiR to by dopiero była sensacja ?

 6. Fikołajtek Litościwy

  Nie rozumiem jednego – jak można ogłosić ciszę nocną i przestać przyjmować samoloty tak z minuty na minutę i wtedy gdy samoloty już lecą.
  Po za tym dlaczego nie lądował w Modlinie, przecież to znacznie bliżej niż Lublin.