690 680 960

Posłanka apeluje o zakończenie sporu w sprawie górek czechowskich. „Chciałabym być głosem rozsądku”

Monika Pawłowska zaapelowała do lokalnych polityków, by nie wykorzystywali sprawy górek czechowskich w celach politycznych, a tym samym, nie robili na złość mieszkańcom. Zapowiedziała, że postara się, aby tematem zajął się lubelski zespół parlamentarny.

31 komentarzy

 1. A po co jakiś parlamentarny zespół ma zajmować się sprawą górek? Dwa lata temu było ogólnospołeczne referendum i wyniki byly jasne – 70% głosujących mieszkańców wyraziło sprzeciw wobec zabudowywania górek przez developera. Referendum może i bez wysokiej frekwencji, a później kompletnie olane przez ratusz, ale chyba więcej decydowania być nie powinno. Jest właściciel ziemi, jest społeczeństwo, a miasto już skompromitowało się w tej kwestii od samego początku i sprzedania działki za bezcen.

  • w referndum było za mało głosów żeby uznać je za ważne
   jakby pytać ludzi o zdanie to nic by w pl nie wybudował

 2. Chyba wybory za pasem bo trzeba się ujawnić w dzialalnosci politycznej. Nawet nie slyszalem o tej pani a tu proszę nagle jakiś polityk bedzie zajmowal sie naszymi gorkami.

 3. Pani chorągiewka polityczna znów w akcji. Ciekawe gdzie trafi jak PiS przegra wybory. Ma jeszcze kilka opcji.

 4. Znaczy się deweloper „uderzył” wyżej…

  • Czy to znaczy, że „uderzył” ją w górną półkę ? Jak tak to musiało jej posmakować.

 5. Pewnie ma obiecany apartament, w jednym z tych bloków, które ma wybudować developer.

 6. Poparcie dla pana Prezydenta krzysztofa z za rozwój lublina

  Naprawdę czego to ludzie chcą pan prezydent lublina postawił na rozwój lublina za żadnego prezydenta takiego rozwoju nie było porobil nowe szosy i pelne infrastruktury odsłonił lublin na nowoczesność zrobił stadion dworzec saski itp w dodatku pozbylismy sie tych chaszczy na górkach i kleszczy chcę zrobić poprostu ład w tym Lublinie jeszcze podpisał konkretno umowę z deweloperem ze miasto ma z tego korzyść przeszlo 75ha czyli 750000m2 na lublin przeszło darowizno. Czyli lublin jest kilkaset mln do przodu czego wy ludzie chcecie jeszcze takiego prezydenta jak w lublinie nie było co zrobił dla lublina ukłon panie Prezydencie Krzysztofie i tak trzymać

  • Tere fere qq .gdyby nie kasa to nic by pan prezydent nie zrobił. a te peany na „rzecz” obecnie panującego prezydenta to gdzie indziej piej .zabudowa górek spowoduje i tak już postępujące ocieplenie klimatu UDOWODNIONO ŻE TERENY ZIELONE W ZNACZNYM STOPNIU OBNIŻAJĄ TEMPERATURĘ W MIASTACH , NAWET O POŁOWĘ .

   • gdyby nie kasa to pis by 500+ nie dał i nic by nie zrobił
    a sory rozpiprzyli by wszystko co sie da

   • Do popa za duzo naoglodales sie telewizji na temat globalnego ocieplenia klimatu i tej małej dziewczynki thunberg czy jakiej tam u nas chcą wzystko zamykać kopalnie elektrownie itp a w innych krajach unijnych sie otwiera i stawia sie na rozwój kraju zebys taki jak ty pracował za granicą a nie za miskę ryżu jak ja widzę nie masz logiki w glowie i rozumu

 7. „Klasa” polityczna. Sprzedajne ….. i …….. .

 8. obok DSK jest teren za darmo przekazany dla kupców przez miasto aby wybudowali tam BAZAR. I co teren łynęli i pewnie apartamentowce wybudują jak cena jeszcze podrośnie.

 9. obrońcy chaszczy i śmietników sie odezwali

 10. ktoś się nieźle obłowić chce na tym przekształceniu. pewnie pare mieszkań popłynie za załatwienie sprawy z kożyścią dla dewelopera a ze strata dla miasta.tak duszno w mieście. korytarze oddychające miasta zabudowane. masakra jakaś. mieszkańcy mówią dość nieuczciwości i przekrętom. jak kupili pod rozrywkę to niech tak zostanie.pomysl jest taki żeby wszystko odsprzedali miastu za symboliczną złotówkę.

  • Są odpowiednie strony poświęcone górkom, wystarczy poczytać, wnioski takie jak zawsze – dymanie Polaków po raz n-ty. Będzie jak w Krakowie – smog wawelski 🙂
   Świeżego powietrza życzę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festiwal Mieszkańców Kośminka
Dni Gminy Cyców. Zagrają m.in. Coco Jumbo, Lili, Effect, Piękni i Młodzi oraz Top One.
Moto Piknik Rodzinny na biłgorajskim Autodromie
Dożynki gminy Nałęczów
Dożynki gminy Nielisz