Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poprosiły seniora o szklankę wody, po chwili ukradły mu 30 tys. złotych

Mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski stracił 30 tys. złotych. Senior wpuścił do domu dwie nieznajome. W trakcie wizyty jedna z nich rozłożyła przyniesiony dywanik, zasłaniając tym samym drugą z kobiet. Po ich wyjściu 86-latek zauważył kradzież gotówki.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie gm. Międzyrzec Podlaski w powiecie bialskim. Z relacji pokrzywdzonego 86-latka wynikało, że do drzwi jego domu zapukały dwie nieznajome kobiety. Wchodząc prosiły o szklankę wody.

– Po tym jedna z nich wyciągnęła dywanik, który rzekomo dostała od innych, zasłaniając tym samym drugą kobietę i to co w danym momencie robi. Dopiero po ich wyjściu mężczyzna zauważył, że zniknęły jego oszczędności, które znajdowały się w drugim pokoju. Łupem sprawczyń padły pieniądze w kwocie 30 tys. zł. Teraz „amatorek cudzego mienia” szukają policjanci międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do nieznajomych osób, które odwiedzają nasze domy. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która puka do naszych drzwi, jest tym, za kogo się podaje. Nie wpuszczajmy obcych do mieszkań, tym bardziej jeśli jesteśmy sami w domu. Starszych członków naszych rodzin uczulajmy na tego typu sytuacje.

PRZECZYTAJ

Najpierw mu pomógł, potem na niego napadł. Odpowie za rozbój na 90-latku

7 komentarzy

 1. profesor mniodek

  Ore ore szabadabada amore
  Hej amore szabadabada
  O muriaty o szogriaty
  Hajda trojka na mienia

 2. ale się emerytom poprawiło za czasów piss…

 3. Te nieznajome pewnie nieźle opalone😉

 4. zabrały zanim by wyrzucił przez okno

Dodaj komentarz

Z kraju