Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw mu pomógł, potem na niego napadł. Odpowie za rozbój na 90-latku

37-latek z Puław najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w miniony piątek wieczorem, po odprowadzeniu na przystanek autobusowy potrzebującego pomocy 90-latka dokonał na nim rozboju, szarpiąc go i popychając, by ukraść mu portfel z pieniędzmi, kartą do bankomatu i dokumentami.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie jednego z osiedli w Puławach. 90-letni mieszkaniec miasta, który na osiedlu robił zakupy spożywcze, poprosił o pomoc stojącego obok sklepu mężczyznę, aby pomógł mu dojść na przystanek MZK.

– Staruszek mający problemy z poruszaniem się, często prosił ludzi o pomoc i dotychczas się nie zawiódł. Tym razem również wyglądało na to, że uzyska pomoc. Mężczyźni wspólnie dotarli na przystanek autobusowy, po czym nagle „pomocnik” zażądał od staruszka pieniędzy za podprowadzenie go. Gdy 90-latek oświadczył, że nie ma pieniędzy, został zaatakowany – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Mundurowi ustalili, że agresor chwycił seniora za ramiona, odepchnął na ławkę, a następnie napierając na niego swoim ciałem szarpał go, aby dostać pieniądze. W pewnym momencie wyjął staruszkowi z kieszeni portfel z pieniędzmi, dokumentami, kartą do bankomatu oraz kluczami do mieszkania i uciekł.

– Po otrzymaniu zgłoszenia o napaści na staruszka, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania w tej sprawie. Napastnik niedługo cieszył się wolnością. Został zatrzymany przez policjantów kryminalnych i patrolowców. Trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut rozboju. Dzisiaj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Wysiadł z mazdy, zginął pod kołami toyoty (zdjęcia)

 

3 komentarze

  1. chłop ze Spiczyna

    Starszej ofiary nie mógł sobie znaleźć???

Dodaj komentarz

Z kraju