Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pomagał sąsiadowi w drobnych pracach, na koniec okradł 86-latka

Mieszkaniec gminy Terespol usłyszał zarzut kradzieży. 67-latek jest podejrzany o to, że ukradł pieniądze swojemu sąsiadowi. Mężczyzna pomagał seniorowi w drobnych pracach i wiedział, gdzie ten trzyma swoje oszczędności.

Kryminalni z terespolskiego komisariatu ustalili, że 67-latek z gminy Terespol stoi za kradzieżą pieniędzy na szkodę swojego sąsiada.

– Do zdarzenia doszło w połowie stycznia br. na terenie gm. Terespol, a sprawa nie została jeszcze zgłoszona na Policję. Sprawca wykorzystać miał fakt, że często bywał w domu seniora pomagając mu w drobnych pracach. Wielokrotnie widział też, gdzie mężczyzna przechowuje swoje oszczędności – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Policjanci ustalili w trakcie rozmowy z pokrzywdzonym 86-latkiem i jego żoną to zdarzenie.

– Łupem sprawcy padły pieniądze w kwocie 4,5 tys. zł. Do sprawy zatrzymany został 67-latek. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że zabierając gotówkę wykorzystał moment kiedy senior był na podwórku. Pieniądze wydał na alkohol, jedzenie i spłatę posiadanych długów – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

  1. Okradziony mógł bardziej uważać. Przez jego głupotę teraz będą sprawcę przestępstwa po sądach ciągać i kary w zawieszeniu dawać. Chore przepisy. Wystarczyło bardziej uważać.

  2. Jestem problemem Tuska

    Ja też bym tak zrobił pod pretekstem pomocy, okradł. To mam po tacie…

Dodaj komentarz