Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierujący zakończył podróż w drzewach (zdjęcia)

Wczoraj przed południem pijany kierujący volkswagenem w Kawęczynie zakończył swoją podróż w drzewach. 50-letni mieszkaniec powiatu opolskiego miał pół promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 12.00 w miejscowości Kawęczyn w powiecie opolskim. Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód osobowy wjechał do rowu i zatrzymał się w drzewach. O zdarzeniu powiadomił świadek, który najechał na całe zdarzenie. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, straż pożarna z Opola Lubelskiego, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało 50-letni mieszkaniec gminy Chodel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie pobocze po czym wjechał w drzewa. Na szczęście kierujący volkswagenem nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 50-latka okazało się, że miał on pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował sam – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem po alkoholu, grozi mu wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Apelujemy o ostrożność na drodze i trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do rzeczywistych warunków drogowych i zachować większy odstęp od poprzedzających samochodów – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Pijany kierujący zakończył podróż w drzewach (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

Pijany kierujący zakończył podróż w drzewach (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

5 komentarzy

  1. Oj cienias,pół promila i takie rzeczy robić.

  2. Dyrdymałkiewicz

    Pijany kierujący zakończył podróż w drzewach… bardzo mi sie to podoba, a nawet się cieszę, że nikomu postronnemu krzywdy nie wyrządził.
    Cieszę się również z tego, że tylu ludzi dobrej woli miało przy tej okazji zajęcie.

  3. super

  4. pol promila to powinno byc norma trzeba zmienic prawo i poznije karac

Dodaj komentarz

Z kraju