Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne automaty, narkotyki i dwie osoby zatrzymane

Łukowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w niewielkim domku stojącym na jednej z posesji w Łukowie. Funkcjonariusze zatrzymali tam dwóch mężczyzn z narkotykami i zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier kilkanaście tysięcy złotych.

– W ubiegłą sobotę łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do niewielkiego domku stojącego na terenie jednej z posesji w Łukowie. Z ich ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Informacje funkcjonariuszy działających na miejscu potwierdziły się. W lokalu zainstalowanych było 6 automatów służących do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia i zatrzymali 2 mężczyzn którzy mieli przy sobie po kilka gramów amfetaminy i mefedronu. Dodatkowo w domu jednego z nich mundurowi znaleźli jeszcze kilka gramów amfetaminy. Przeszukując lokal policjanci zabezpieczyli też w nielegalnym salonie gier kilkanaście tysięcy złotych.

– Już wczoraj, za posiadanie narkotyków i zorganizowanie nielegalnych gier zarzuty usłyszał zatrzymany przez funkcjonariuszy 28-latek. Zarzuty usłyszał też zatrzymany w nielegalnym salonie 35-latek. Za posiadanie mefedronu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Czy reklamy pięknych, niekompletnie ubranych kobiet rozpraszają kierowców? Patrzeć czy nie patrzeć…?

Dodaj komentarz

Z kraju