Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

240 ton ukraińskiego cukru nie trafi do obrotu. Kolejny produkt z zastrzeżeniami IJHARS

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie poinformowała dzisiaj, że na polski rynek nie zostanie dopuszczona partia cukru z Ukrainy. Towar był oznakowany niezgodnie z prawem.

– IJHARS w Lublinie wydał 4 decyzje o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski 240 000 kg cukru (4 x 60 000 kg) importowanego z Ukrainy z powodu niezgodnego z prawem oznakowania. Decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności – poinformowała w porannym komunikacie Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie.

To kolejna w ostatnim czasie decyzja urzędu w sprawie produktów z Ukrainy. Przypomnijmy, 15 lutego wojewoda lubelski został poinformowany przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS) w Lublinie o wynikach kontroli ukraińskich produktów na granicy. Wówczas w ładunku 20 ton malin stwierdzono obecność plastiku.

W poprzednim tygodniu IJHARS w Lublinie nie dopuściła na rynek partii cebuli z Kazachstanu. Jak się okazało produkt ten nie posiadał właściwego oznakowania.

PRZECZYTAJ

Wagony zostały otwarte, ukraińska kukurydza wysypała się na torowisko. To kolejny taki przypadek (zdjęcia)

13 komentarzy

  1. To tam wojna na całego a oni Europę zalewają milionami ton zbóż i cukru ? Czy wyobrażacie sobie Polskę w w 1941 roku jak zalewamy calą Europę ogromną nadprodukcją rolną ? Niebywałe…

Dodaj komentarz

Z kraju