Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierował hondą, miał prawie 3 promile. Już kiedyś stracił prawo jazdy

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący hondą 47-latek zatrzymany do kontroli. Wkrótce przed sądem odpowie za swoje zachowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności.

Dyżurny janowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kierującym hondą w miejscowości Godziszów, który może być nietrzeźwy. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z posterunku w Godziszowie.

– Policjanci zauważyli opisany pojazd i natychmiast podjęli próbę jego zatrzymania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący wjechał na posesję, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało kierujący autem 47-latek był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawa jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Wkrótce 47-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

– Policjanci apelują o trzeźwość na drodze. Pamiętajmy każdy nietrzeźwy kierujący bez względu jakim pojazdem się porusza, stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Jeżeli widzimy, że ktoś prowadzi pojazd i może być pod działaniem alkoholu, zareagujmy. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie – dodaje aspirant sztabowy Faustyna Łazur.

PRZECZYTAJ

Zbigniew Ziobro zamieścił poruszający wpis. „Szczęśliwie trafiłem na wspaniałych lekarzy i personel, w tym śp. prof. Elżbietę Starosławską”

15 komentarzy

 1. Dziadek Józek ze Slamsowa

  Pijany kierował hondą, miał prawie 3 promile – co to dla prawdziwego Polaka.
  Miał dopiero połowę dawki śmiertelnej.

 2. A co z samochodem? Nie ma miejsca na parkingu policyjnym. Bo takiego parkingu nie ma 🤣🤣🤣

 3. to jeszcze raz zabrać prawko w „komputerku” xD

 4. Za 3 promile już powinien zaliczać 300 dni odsiadki. Reszta kar później.

 5. No właśnie dlatego zabierać samochody! Moczymorda zawsze będzie jeździł nawalony, dopóki będzie miał czym. Żadne zakazy go nie zatrzymają.

 6. Ten przepis o konfiskacie auta to bubel prawny,jak zwykle posłowie nie potrafią uchwalić prostych przepisów…!!

 7. To nie jest zagłębie wyznawców sekty piss ?

 8. Gdzie info o zarekwirowaniu auta?

 9. Dlaczego nie piszecie przynajmniej o odstawieniu auta na policyjny parking . To chcemy czytać w sytuacji zatrzymanego pijanego kierowcy.

 10. W Godziszowie (powiat Janów Lub.) od lat na PiS głosuje 95% mieszkańców. Ale może to któryś z tych pozostałych 5%.

Dodaj komentarz