690 680 960

Oszust podawał się za policjanta. Wpadł w ręce prawdziwych funkcjonariuszy

W ręce chełmskich policjantów wpadł 23-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Mężczyzna podawał się za policjanta, żądając pieniędzy od kilku chełmianek. Do jego zatrzymania przyczynili się dziennikarze jednego z lokalnych tygodników.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie Chełma. Policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na policjanta. Zgłaszający przekazał informacje, że do 94-letniej chełmianki zadzwoniła jakaś kobieta, która podając się za córkę prosiła o pieniądze w związku z wypadkiem, w którym uczestniczyła. Chodziło o kwotę 35 tysięcy złotych na załatwienie tej sprawy. Po pieniądze miał się zgłosić wskazany policjant.

– Na szczęście rozsądek i rozwaga członków rodziny starszej pani oraz szybki kontakt z policją uchroniły chełmiankę od utraty pieniędzy. Rzekomy policjant bardzo szybko wpadł w ręce organów ścigania. Mężczyzna kręcił się w okolicy miejsca zamieszkania starszej pani. Do jego ujęcia przyczynili się dziennikarze jednego z lokalnych tygodników, którzy zainteresowali się tą sprawą – informuje podkom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Oszustem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Był on już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i porządkowi publicznemu.

– Jak ustalili funkcjonariusze, w podobny sposób chciał on oszukać jeszcze dwie inne kobiety. W żadnym przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy – dodaje podkom. Ewa Czyż .

W sobotę Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

2017-11-05 10:42:16
(fot. Policja Chełm)

5 komentarzy

  1. Idiota, krotko.

  2. W pierdlu niech się teraz poda za policjanta ?

  3. A co z jego wspólniczką.

  4. nawet podobny do policjanta a tyle ma wspólnego że mają podobne spodnie

  5. Wszystkim 3 policjantom zasłonili oczy, teraz się domyśl człowieku który to fałszywy

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie