Z kraju: Uciekał skradzionym autem, taranował radiowozy. Policjanci użyli broni

W nocy z soboty na niedzielę policjanci ze stołecznej komendy prowadzili pościg za skradzionym volkswagenem. Kierowca dostawczego pojazdu taranował radiowozy, policjanci użyli broni. W Nadarzynie mężczyzna uderzył autem w drzewo.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali komunikat dotyczący skradzionego dostawczego volkswagena. Do kradzieży doszło w Żyrardowie.

Po północy skradziony samochód zauważyli policjanci z Grodziska. Kierowca auta nie zareagował na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg powiadamiając przez radiostację o sytuacji inne patrole.

Mundurowi stworzyli blokadę na jednej z dróg. Mężczyzna jednak nie miał zamiaru się zatrzymywać i staranował policyjny radiowóz, a następnie kontynuował ucieczkę. Pościg był prowadzony drogami powiatów grodziskiego, pruszkowskiego i piaseczyńskiego.

W Nadarzynie mężczyzna uciekający skradzionym volkswagenem wjechał w ślepą ulicę. Po chwili zawrócił taranując kolejne radiowozy. Funkcjonariusze użyli broni palnej. Mężczyzna przejechał jeszcze kilkaset metrów, uderzając samochodem w drzewo. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Do szpitala trafiło również czterech policjantów, którzy odnieśli obrażenia na skutek uderzenia w ich radiowozy. Po pewnym czasie policja została poinformowana, że mężczyzna, który uciekał skradzionym autem zmarł w szpitalu.

O zaistniałej sytuacji został niezwłocznie poinformowany prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, który natychmiast przybył na miejsce i uczestniczył w oględzinach.

168-77471

168-77470

168-77472

2017-11-05 10:16:18
(fot. KSP)

31 komentarzy

 1. No i zarobił ..

 2. zaraz bótka i szetyna zorganizują konferencję o brutalności policji

 3. Szkoda ze nie przezyl baran

 4. no i bardzo dobrze – jednego śmiecia żerującego na kimś mniej – sam się wyeliminował.

 5. Pośpieszył się… Powinien najpierw zapłacić za wyrządzone krzywdy i szkody! Przynajmniej będzie przestroga dla innych sebiksów.

 6. I co maja sie tłumaczyc? Niech dziala prawo takie jak w innych krajach. Dziennikarze z wp i faktu zawsze cos znajda a i ludzie nagraja a potem sami dzwonia na policję

 7. Złodzieja nie szkoda! Mienia państwowego szkoda i funkcjonariuszy. Błaszczak bedzie mial odwiedzania, a odwiedzania po szpitalach z komendantami i wojewodą.

 8. Brawo policja!

 9. Dobrze mu tak.

 10. To, że złodziej zginął to jego sprawa i wybór ale co z właścicielem skradzionego auta? To on jest najbardziej poszkodowany bo jak nie miał OC to kto mu zwróci za zniszczony samochód? Policja, która łapała złodzieja ale nie myślała o przedmiocie przestępstwa czy spadkobiercy sprawcy? A może trzeba było puścić tego namierzonego już złodzieja śledząc go i później aresztować odzyskując samochód. A tak mamy sytuację jak z amerykańskiego filmu oczywiście z rozbitymi samochodami, strzelaniną i trupem w tle.
  Jak czytam informacje o takich pościgach za złodziejem lub za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli to zastanawiam się czy to jest potrzebne. Jest tyle możliwości tzw. operacyjnych by takiego sprawcę namierzyć później bo takie akcje stwarzają niebezpieczeństwo dla biorących udział w pościgu ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. I jest to bardzo duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia czy życia osób postronnych oraz strat w mieniu innych osób. Moim zdaniem takie pościgi mają uzasadnienie tylko w przypadkach ścigania naprawdę groźnych, niebezpiecznych przestępców a nie zwykłych złodziejaszków lub kierowców bez prawa jazdy czy po dwóch piwach. Bo naprawdę pijany daleko przed takim pościgiem nie ucieknie.

  • Właścicielem skradzionego VW była firma Strabag. Ubezpieczony też był.

  • Nie podzielam tego sposobu rozumowania. Opiera się ono na założeniach, że ucieka drobny złodziejaszek, gnojek po dwóch piwach itp. Bardzo często do kontroli nie zatrzymują się bandyci poszukiwani listem gończym, dilerzy narkotyków, naprawdę groźni przestępcy, których należy złapać na gorącym uczynku, by można było im coś udowodnić. Późniejsze namierzanie takiego groźnego przestępcy to „musztarda po obiedzie”.
   Jedyne z czym się mogę zgodzić w tej wypowiedzi, to fakt zagrożenia dla innych użytkowników dróg. I tu należałoby poprawić skuteczność/stanowczość działań policji – nie zwlekać z użyciem broni, jeśli tylko nie ma zagrożenia dla osób postronnych – strzelać, spychać do rowu, na drzewo itp. Każdy, kto nie reaguje na na sygnały policji do zatrzymania i podejmuje ucieczkę powinien wiedzieć, że tak właśnie zostanie potraktowany i polikcjantom włos z głowy nie spadnie za takie działanie.

   • Cały ten wywód niejakiego wt nie jest wart jakiegokolwiek komentarza. Ten wt nawet nie wie co to jest OC i do czego służy. Cała reszta też jest poniżej krytyki…

  • Moim zdaniem pomysl nim sklecisz taka dluga wypowiedź, bo bredzisz, jak wyobrazasz sobie nie zatrzymywanie sprawcy przestepstwa ,,na goracym,,????

  • Ale pierd… Ze niby potem policja miala go szukac? Ze jesli ktos nie ubezpieczyl by samochód to szkoda? Gdzie ty zyjesz, nie wiesz ze ub. jest obowiązkowe, popierasz by nie placic oc i jezdzic?

 11. Jednego bandytę mniej .I tak powinna się kończyć kązda próba ucieczki …żeby bandziory wiedziały że policja będzie do nich strzelać jak do kaczek …czasem zginie przy „okazji ” jakiś ćpun czy pijak za kierownicą ,ale to też żadna strata

 12. jak to zmarł ? żądam powołania specjalnej komisji śledczej i pociągnięcia do odpowiedzialności funkcjonariuszy którzy strzelali do tego człowieka. Należy zbadać czy po zatrzymaniu nie był katowany oraz czy wobec rannego nie użyto pałki . paralizatora , gazu i czy nie był kopany . Jeśli to się potwierdzi usunąć ze służby i skazać za pobicie ze skutkiem śmiertelnym . Dosyć brutalnego zachowania policji wobec człowieka który chciał się tylko przejechać T5.

 13. Komuś szkoda że nie przyzył ? Chyba koledze „po fachu” …tacy powinni kańczyć dokładnie jak ten śmieć …albo od kulki ,albo owinięci wokół drzewa

 14. Na oglądali się Amerykańskich filmów, blokad im się zachciało i co zezpiertentamten 5 samochodów i ani złodzieja ani po T5 nic nie zostało, teraz dumnie na lawecie podrzucą chłopu pod dom z kartką za szybą „odzyskaliśmy”.

  • Są pewne priorytety w działaniu policji, strażaków… pogotowia ratunkowego i mienie przechodzi na plan dalszy. Inaczej strażak bałby się odciąć dach w drogim aucie, aby bezpiecznie wydobyć ludzi, bo może potem odpowiadać za zniszczenie mienia, gdyż wartość rozbitka spadła. Lekarz miałby skrupuły, czy ciąć nożyczkami drogie sukienki i garnitury, czy może próbować jakoś przesadzić połamane kończyny.

 15. Ametystowy Sławomir

  Zginąć za dostawczaka… Porażka. Mógł chociaż jakieś dobre auto zakosić. Chyba że mu było potrzebne do jakiegoś innego skoku.

 16. … na szczęście nie przeżył.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”