Ostatnio w tym miejscu zginęły jednocześnie trzy osoby. Nie będzie można już tam wyprzedzać (zdjęcia)

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce, w miejscu gdzie niejednokrotnie dochodziło do wypadków, wprowadzono zakaz wyprzedzania. To właśnie brawurowe wykonywanie tego manewru było przyczyną ostatniego, tragicznego w skutkach wypadku.

W środę wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce w miejscowości Radawiec Duży. Chodzi dokładnie o miejsce, gdzie 14 lipca w tragicznym w skutkach wypadku zginęły trzy osoby. Wtedy to kierujący volkswagenem mężczyzna, jadąc w kierunku Lublina, podjął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim auta. Nie upewnił się jednak, czy może go wykonać bezpiecznie.

W wyniku tego zaczepił o jadącego z naprzeciwka seata, po czym czołowo zderzył się z audi, a następnie jeszcze z fordem. Pojazdami podróżowało łącznie dziesięć osób, w tym dwoje dzieci. Trzy z nich, kierowca volkswagena oraz małżeństwo podróżujące audi, zginęły na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała została przetransportowana pasażerka volkswagena.

Okazało się, że to nie pierwszy wypadek w tym miejscu. Niejednokrotnie dochodziło tam do zdarzeń drogowych, które na szczęście kończyły się głównie na uszkodzonych pojazdach. W większości przypadków powodem było właśnie brawurowe wyprzedzanie. Dlatego też zapadła decyzja, aby wprowadzić zakaz wyprzedzania na tym odcinku drogi. Na jezdnię naniesiona została podwójna linia ciągła, ustawiono też znaki informujące o tym, że manewr wyprzedzania jest w tym miejscu zabroniony.

(fot. lublin112)

29 komentarzy

 1. Jak trafi sie ciagnik albo motorymotorynka to ich niewyprzedzisz legalnie przez kilka kilometrow. Ale coz jak sie projektuje łuk pionowy na łuku poziomym to pozniej nie ma sie co dziwić ze sa wypadki. Nalezalo na ok 200 metrach zkanalizowac rowy a droge zrobic bez luku pionowego tym bardziej ze byla robiona po nowym sladzie. Oczywiście łuk poziomy tez mógł być z duzo wiekszym promieniem. Ale po co jak pozniej można wziac puszke farby i sprawa zalatwiona. Nie te parametry drogi na ruch ktory tam występuje szczegolnie po otworzeniu mostu w Kamieniu. Taka droga to bylaby dobra dla obslugi Belzyc i Opola a tutaj dochodzi jeszcze tranzyt.

 2. Młode Buraki nadal będą gnać w swoich burakowozach. Ten zakaz nic nie da. Trzeba byłoby postawić mur z kukurydzy to może?

 3. Nie chcę z góry zakładać….. A najlepiej to to by było zrobić barierki oddzielająca pasy ruchu…. Jak na S_kach i obstawiam jak większości tutaj wypowiadających się, iż takie wprowadzenie nic tu raczej nie da

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja