Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie chciał wjechać w tył hamującego auta, zaczepił o stojącą kię (zdjęcia)

Udało mu się uniknąć zderzenia z poruszającym się przed nim samochodem osobowym, omijając go jednak zaczepił o inne auto. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 12 na al. Solidarności w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. 3 Maja i Prusa samochód ciężarowy zderzył się z osobowym. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym jechał środkowym pasem w kierunku Warszawy. Zbliżając się do skrzyżowania zauważył, że poruszający się przed nim kierowca samochodu osobowego gwałtownie zaczyna hamować przed sygnalizacją świetlną, aby w niego nie wjechać skręcił na lewy pas jezdni, jednak zaczepił o stojącą na pasie do skrętu w lewo kię.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji. Przez blisko godzinę występowały niewielkie utrudnienia w ruchu.

Nie chciał wjechać w tył hamującego auta, zaczepił o stojącą kię (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Trąba powietrzna ( czytaj tuman) w ciężarowym powinien patrzeć na sygnalizację , a konia walić podczas jazdy.
    Jakie to ma znaczenie jak hamował osobowy przed sygnalizacją – bo nie wiem. Może w tym większym łyse opony i hamulce niesprawne. Ma jechać tak żeby bezpiecznie zahamować w każdej sytuacji, a nie „siedzieć” osobówce na zderzaku. Może jeszcze trąbił żeby szybciej jechał bo i tacy nie do końca wykluci się zdarzają.

  2. Pytanie do Pana redaktora. Skoro ciężarówka jechała środkowym pasem to jaki cudem zachaczyla o Kia która stała dwa pasy z lewej dalej? Zero wyczucia i znajomosci miasta. Skoro jechał środkowym to zapewne zachaczyl o kie na lewym pasie, a pas do skrętu w lewo to jest jeszcze następny pas bo pasów tam jest cztery. Czasami wypada weryfikować to ci się pisze.

  3. Volf jeśli nie masz pojècia o jeździe to plecak i do szkoły.A pytanie Dlaczego miał łyse opony w dużym?

    • Jakieś pojęcie mam. Prawko mam od….1982 r, a autko pierwsze od …1979. { w prezencie za zdanie na POLIBUDĘ dostałem ) Raz wymusiłem. Mój błąd. Poza tym bezwypadkowo. Dlaczego łyse ? Przy ostrym hamowaniu mogło go „zarzucić” Niekoniecznie był to jego celowy manewr.

    • A ty masz już plecak z książkami i zeszytami czy tylko z telefonem koło szkoły biegasz ???

Z kraju

Polityka i społeczeństwo