Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Ogrodzie Saskim ma być bezpieczniej. Zamontują dodatkowe kamery

Dodatkowe kamery oraz oświetlenie pojawi się w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Chodzi o teren w pobliżu placu zabaw oraz przy wolierze, w której przebywają pawie.

Odnowiony w 2013 roku zabytkowy Ogród Saski jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście. Kosztem to 13 mln zł odtworzona została dawna kompozycja parku, usunięto wszystkie samosiejki i chore drzewa, a posadzono ponad 250 tysięcy nowych roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Wyremontowano też m.in. stawy, ogrodzenie, alejki i zamontowano nową infrastrukturę. Niestety cały czas zdarzają się osoby, które niszczą to, co ma przez wiele las służyć mieszkańcom.

Nie raz informowaliśmy o niszczeniu ławek, podpalaniu koszy na śmieci, byli też przypadek, kiedy usiłowano wrzucić ławki do oczka wodnego. Wandali zazwyczaj udaje się zatrzymać dzięki operatorom miejskiego monitoringu, którzy widząc niszczenie mienia od razu reagują i przekazują informacje policji. Obecnie w Ogrodzie Saskim zamontowanych jest 18 kamer monitoringu.

Są jednak miejsca, których one nie obejmują. Dlatego też zapadła decyzja o montażu kolejnych. Mają one objąć swoim zasięgiem głównie teren placu zabaw. Miasto rozpoczęło już poszukiwanie wykonawcy, który będzie musiał również zająć się budową dodatkowego oświetlenia. Ma się ono pojawić właśnie przy placu zabaw oraz obok woliery w której przebywają pawie.

(fot. UM Lublin)

2 komentarze

  1. Do tej pory moja noga tam nie staneła. Prawdę mówiąc boje się o własne zdrowie i życie. To miejsce złą sławą owiane !

  2. Czy dochodzi tam do jakichś przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu? Bo likwidacja wymienionych problemów, choć jak najbardziej pożądana, nie zmieni poziomu bezpieczeństwa.