Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Okradł byłego pracodawcę, zrobił to w warunkach recydywy

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za kradzież elektronarzędzi. Jak się okazało, zatrzymany 48-latek był w przeszłości pracownikiem pokrzywdzonego.

Policjanci z Białej Podlaskiej na początku czerwca otrzymali zgłoszenie o kradzieży pilarki. Pokrzywdzony oszacował straty na 3,5 tys. złotych. Mundurowi ustalili, że za kradzieżą stoi 48-letni mieszkaniec miasta.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 48-latka. Podejrzany jest również o kradzież wiertarki. Do tego zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku, na szkodę tego samego pokrzywdzonego. Wówczas 48-letni mieszkaniec miasta był jego pracownikiem.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, które sprawca w obydwu przypadkach zastawił w lombardzie. 48-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. A paser z lombardu też dostał zarzuty? Czy nadal nietykalni?

Wiadomości z info112