Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komornik ściga lubelską spółkę za niedostarczone respiratory. Z 50 mln udało mu się odzyskać 2 tys. zł

Przez ostatnie półtora miesiąca komornikowi udało się odzyskać z lubelskiej firmy E&K 2 tys. zł. Posłowie podejrzewają, iż była to 13 emerytura, gdyż spółkę prowadzi 70-letnie małżeństwo.

W piątek posłowie Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba i Dariusz Joński zorganizowali konferencję, w trakcie której przedstawili, jak wygląda sprawa z lubelską firmą E&K, która zasłynęła z otrzymania od ministerstwa zdrowia kontraktu na respiratory, których nie dostarczyła.

Poinformowali, że dotarli do dokumentów wskazujących na to, iż firma współpracowała również z największym polskim koncernem miedziowym. Poseł Szczerba przypomniał przylot największego samolotu transportowego świata, którym dostarczono 400 ton środków potrzebnych w czasie pandemii.

– W realu było tak, że nie 400, a 80 ton, z czego 7 ton maseczek, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, gdyż certyfikaty zostały sfałszowane. Dzisiaj nikt nie wie, co się z tymi maseczkami stało. Śledzimy karierę „handlarza bronią” gdyż to nie jedyny interes jaki zrobił w ministerstwie zdrowia. Dostał 160 mln, później te pieniądze wyparowały, respiratory nie wróciły. Trafił następnie do koncernu paliwowego, spółki Skarbu Państwa, a na wszystkich stacjach tej firmy można było kupić maseczki. I dziwnym trafem trafia do największego koncernu miedziowego i z informacji oraz analizy dokumentów, jakie pozyskaliśmy okazuje się, że również handlował maseczkami. To wygląda tak, jakby ktoś chciał wyprowadzić ogromne pieniądze na tzw. handlarza bronią – tłumaczył Dariusz Joński.

Posłowie wyjaśniają, że trafili na ten trop po tym, jak w pierwszym kwartale tego roku komornik zajął środki pieniężne w wysokości 24 mln 626 tys. zł z tytułu wierzytelności przysługującej „handlarzowi bronią” od tego właśnie koncernu (spółki miedziowej). Tłumaczą, że niewiarygodne jest to, iż po głośnej sprawie z niedostarczonymi respiratorami, lubelska firma, którą prowadzi 70-letnie małżeństwo, dalej prowadziła interesy ze spółkami skarby państwa, a wszystkie instytucje rządowe zostały przed nimi otworzone na oścież.

– Firma E&K, która miała w 2018 roku przychody na poziomie 100 tys. zł, jednego dnia dostaje 160 mln zł od ministrów zdrowia, następnego dnia dziesiątki milionów od koncernu miedziowego, a innego dnia, od koncernu paliwowego. To jest przykład, jak funkcjonuje państwo – dodał Michał Szczerba

Posłowie przypomnieli, że lubelska firma jest nadal winna ministerstwu zdrowia 50 milionów złotych. Dodali, że dokonują monitoringu, jak te pieniądze są ściągane przez komornika, jednak mają świadomość, że środki te zostały ukryte przed komornikiem. Zwłaszcza, że ostatni raz komornik przekazał na konto skarbu państwa zajęte środki w dniu 5 maja. Była to kwota dwóch tysięcy złotych. Poseł Szczerba podkreślił, że tyle udało przez ostatnie półtora miesiąca odzyskać. Co więcej komornik najprawdopodobniej zajął 13 emeryturę właściciela spółki i jego żony, którą pomniejszył o swoje koszty.

(fot. Polsat)

59 komentarzy

 1. Ten koleś był w służbach specjalnych, a że w PIS jest pełno takich byłych agentów i komuchów to powstała ośmiornica – koleś z E&K defrauduje kasę państwową czyli naszą i dzieli się z pisiorami. Czego jeszcze nie rozumiecie kmioty???? dalej głosujcie na pis. W normalnym kraju on by już dawno siedział w areszcie i śpiewał, ale ma parasol ochronny – to jasne jak słońce!!

  • Artur spod lubelskiej wsi

   ktos kiedys powiedzial ze gdyby wybory mialy cos zmienic to zastalyby zakazane.nie glosuje-szkoda paliwa na dojazd .

 2. PiS nie kradnie i nie ma się czego obawiać a opozycja nie śpi po nocach.

 3. ***** *** i ich wyborców

  Ahahaha ***** *** i ich wyborców ahahaha!

 4. Prawidłowo. Trzeba jechać z tym złodziejskim państwem jak się tylko da.

 5. Kiedyś PiS będzie też skompromitowany

  Przyjdzie kryska na Matyska. Spokojnie Panowie. Dzis rządzą, jutro będą opozycja. Kiedyś jak ten PiS się rozpadnie to jak robactwo przepelzna do innych partii, uciekna.

  • Nie miej najmniejszych złudzeń. PiS nigdy się nie rozpadnie i będzie rządził jeszcze długie lata. Poczytaj sobie książkę Misia Kamińskiego z 2011 roku „Koniec PiS-u” haha Gdzie jest misio a PiS rządzi samodzielnie.

   • Niestety kobieto jesteś ***! Taksamo mówili kiedyś o SLD o AWS o PO a teraz o PIS. ***. Mięsem armtnim. Potrzebna im aby głosować na nich. Wypiora ci mózg tak jak wielu tobie podobnym. Jesteście elektoratem. Narzędziem bezwolnym.

   • A może jesteś zakonnicą? He

 6. Potwierdza sie tylko powiedzenie „jak kraść to miliony ” .Komornicy potrafią skutecznie scigać tylko emerytów i rencistów którzy popadli w długi przez chwilówki i tym podobne „interesy ” .Cwaniacy którzy ukradli miliony ,są poza jego zasięgiem

 7. OO PIS nie zamiata sprawy jak to robiła PO z resztą opozycji pod dywan? Nie zwiewa i nie milczy, ale prokuratura Ziobry z PIS ściga złodziei? No niesamowite. Tak rządzi PiS. Ściga wszystkich, którzy mają coś za uszami.

  • Marycha chyba niedawno przelew z 500+ dostałaś i pierwszy raz w życiu sobie whisky dziabnełaś! Ale nie rób tego więcej bo pi..d..lisz jak typowy patolsko-PISowski żul w bramie na lubartowskiej.

 8. złodziej to złodziej POwski czy PISowski

 9. Bzdura z jakiej 13 toż to wypłata wolna od zajęć komorniczych

 10. Państwo PIS w całej okazałości i dalej wierzcie tym oszustom i złodziejom.

Z kraju