690 680 960

Ogromne kolejki przed przejściami granicznymi z Ukrainą. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia, wideo)

Takiej sytuacji nie było od dawna. Przed przejściami granicznymi z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem stoją ogromne kolejki. Na wyjazd z Polski oczekują tysiące pojazdów.

Spore utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy poruszający się drogą krajową nr 12 Z Lublina do Chełma i dalej w kierunku granicy. Przed przejściem granicznym w Dorohusku ustawiła się kolejka, której długość wynosi obecnie ponad 35 km. Sznur aut kończy się za miejscowością Stołpie.

Kierowcy alarmują, że przejazd jest znacznie utrudniony, czasami nawet ruch jest całkowicie zblokowany. Jak wyjaśnia nam kom. Ewa Czyż Komenda Miejska Policji w Chełmie, na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy pilnują bezpieczeństwa w ruchu drogowym, lecz również dbają o to, aby droga była przejezdna.

Funkcjonariusze starają się również zrobić wszystko, aby nie doszło do sparaliżowania ruchu na ulicach Chełma. Dlatego też utworzono tzw. strefę buforową, czyli pojazdy oczekujące w kolejce zatrzymywane są przed granicą miasta i przepuszczane dopiero w momencie, kiedy z drugiej strony znajdzie się miejsce.

Aby usprawnić ruch, część pojazdów kierowana jest również drogami objazdowymi. Stąd też służby apelują do kierowców, którzy mogą skorzystać z alternatywnych tras przejazdu, aby wybierali właśnie inne drogi, niż krajowa 12. Pozwoli im to znacznie szybciej dotrzeć do celu podróży.

Podobna sytuacja występuje przed przejściem granicznym w Hrebennem, gdzie sznur aut na drodze krajowej nr 17 również ma ponad 30 km. Dlatego też osoby wyjeżdżające z kraju na Ukrainę w miarę możliwości powinny kierować się na inne przejścia. W Zosinie jest znacznie mniejsza kolejka a w Dołhobyczowie odprawy odbywają się prawie na bieżąco.

Ogromne kolejki przed przejściami granicznymi z Ukrainą. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia, wideo)

Ogromne kolejki przed przejściami granicznymi z Ukrainą. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia, wideo)

Ogromne kolejki przed przejściami granicznymi z Ukrainą. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia, wideo)
(fot. wideo – nadesłane – Dominik, Natalia)

23 komentarze

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Na wyjazd z Polski oczekują tysiące pojazdów – nie martwcie się, zawiozą „swoim” i sprzedadzą z zyskiem to co dostali od Caritasu
  i innych zbyt empatycznych naiwniaków i… wrócą po jeszcze.

 2. Trzy miliony uchodźców ucieka z Polski z samochodami bez cła ??

  • Żal d… ściska bo cię nie stać?

  • jeśli ich państwo pozwoliło im sprowadzić samochód bez cła – to gdzie tu twoja strata? samochody z Polski znajdą nabywców, Polacy zmienią na trochę nowsze, albo kupią za to coś innego. samochód przy rodzinie z dziećmi jest dobrem pierwszej potrzeby, zaraz po mieszkaniu i jedzeniu.

   • Śmieje się, bo 100 dni temu uciekali przed wojną a teraz wracają robić interesy, w samochodach są w większości kobiety – „chłopaki” nie przekraczają granicy bo ich nie wypuszczą drugi raz do Polski.
    Taka to wojna.

  • Jaka wojna? wierzysz w obrazki z TV ?,ale jesteś naiwny.

 3. To jest ta wojna czy nie?

  Dziwią mnie tacy ludzie co nie walczą o swoją ojczyznę tylko robią zakupy po europie.

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Żeby tylko zakupy… oni się tu świetnie bawią, a po wojnie sięgną po władzę i stanowiska.
   Tak jak ti i u naszych obserwowano

 4. Codziennie wracając z pracy mijam grupy byczków z piwkiem w parku. TCHÓRZE!!!

  • to często ci, co wyjechali na długo przed wojną z braku perspektyw dla siebie. a Polacy by z Anglii czy Norwegii wracali, by bić się za Polskę, na którą już lachę wyłożyli?

 5. Wojna na niby ,do kręcona interesów.

 6. Zabrakło informacji, kaki jest powód tak dużej kolejki i czy to dotyczy wszystkich, czy np. tylko ciężarówek?

 7. Właśnie , zabrakło zasadniczej informacji ,kto stoi w tej kolejce

 8. Nie ma lepszego interesu jak wojna !!!

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas