O mało nie zabił pieszych na przejściu. Kobieta uciekła na pobocze (wideo)

59

Niewiele brakowało, aby na ul. Janowskiej w Lublinie doszło do groźnego wypadku. Przy takiej prędkości, z jaką poruszało się auto, piesi byliby bez szans na przeżycie.

 

Jeden z naszych czytelników nadesłał do nas nagranie niezwykle groźnej sytuacji, jaka miała miejsce dzisiaj po południu na ul. Janowskiej w Lublinie. Około godziny 17:15, na wysokości ul. Koło, zauważył dwie osoby, które oczekiwały na możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Postanowił im to umożliwić, zatrzymując się przed oznakowanym przejściem dla pieszych.

Kiedy piesi znajdowali się już w połowie przejścia, z naprzeciwka nadjechała rozpędzona skoda. Siedzący za jej kierownicą mężczyzna, zaczął gwałtownie hamować, po czym auto zaczęło zjeżdżać do osi jezdni. Piesza widząc co się dzieje, ratując się uciekła z przejścia, pieszy również przyśpieszył kroku. Jak tłumaczył nam czytelnik, kierowca skody na kraśnickich nr rejestracyjnych, poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą 100 km/h.

Jak wyjaśniają policjanci, jeżeli auto by potrąciło pieszych, z dużym prawdopodobieństwem wypadek by się zakończył tragicznie w skutkach. Na nagraniu wyraźnie widać, że kierowca porusza się zdecydowanie szybciej, niż dozwolone w obszarze zabudowanym 50 km/h. Przy kontakcie z tak rozpędzonym pojazdem, pieszy nie ma praktycznie żadnych szans na przeżycie.


 

[W rejestratorze są błędne ustawienia, stąd inne wskazania daty i godziny]

(wideo – nadesłane – Maciek)
2018-06-14 19:24:29