O mało nie zabił pieszych na przejściu. Kobieta uciekła na pobocze

Niewiele brakowało, aby na ul. Janowskiej w Lublinie doszło do groźnego wypadku. Przy takiej prędkości, z jaką poruszało się auto, piesi byliby bez szans na przeżycie.

Jeden z naszych czytelników nadesłał do nas nagranie niezwykle groźnej sytuacji, jaka miała miejsce dzisiaj po południu na ul. Janowskiej w Lublinie. Około godziny 17:15, na wysokości ul. Koło, zauważył dwie osoby, które oczekiwały na możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Postanowił im to umożliwić, zatrzymując się przed oznakowanym przejściem dla pieszych.

Kiedy piesi znajdowali się już w połowie przejścia, z naprzeciwka nadjechała rozpędzona skoda. Siedzący za jej kierownicą mężczyzna, zaczął gwałtownie hamować, po czym auto zaczęło zjeżdżać do osi jezdni. Piesza widząc co się dzieje, ratując się uciekła z przejścia, pieszy również przyśpieszył kroku. Jak tłumaczył nam czytelnik, kierowca skody na kraśnickich nr rejestracyjnych, poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą 100 km/h.

Jak wyjaśniają policjanci, jeżeli auto by potrąciło pieszych, z dużym prawdopodobieństwem wypadek by się zakończył tragicznie w skutkach. Na nagraniu wyraźnie widać, że kierowca porusza się zdecydowanie szybciej, niż dozwolone w obszarze zabudowanym 50 km/h. Przy kontakcie z tak rozpędzonym pojazdem, pieszy nie ma praktycznie żadnych szans na przeżycie.

 

[W rejestratorze są błędne ustawienia, stąd inne wskazania daty i godziny]

(wideo – nadesłane – Maciek)
2018-06-14 19:24:29

Zobacz również

56 komentarzy

 1. wejsc na przejscie nie rozgladajac sie, rece w kieszeni, łby spuszczone – co za ludzie…

  • 2013r przedawnione.

  • tam przypadkiem nie ma ograniczenia do 40km/h? dziewczyna rozglądała się, chłopak szedł za nią, kierowca miał wystarczający czas na reakcję jeśli jechał właściwą prędkością

 2. Zaraz będą wylewać jad krytycy kierowców umożliwiających przejście pieszym… Wbijcie sobie raz na zawsze do tych swoich twardych głów – kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków tak, aby mógł zatrzymać się bezpiecznie i przepuścić pieszych. Zawsze.
  I każdy kto uważa inaczej powinien oddać prawko.
  Nie ma czegoś takiego jak „wtargnięcie” na przejście dla pieszych.

  • „Wtargnięcie na jezdnię

   Prawidłowe korzystanie z przejścia dla pieszych wiąże się z obowiązkiem zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego. Pomimo tego, że dysponuje on pierwszeństwem na przejściu, powinien on swoje zachowanie dostosować do sytuacji. Przede wszystkim gwałtowne wejście na przejście pod nadjeżdżający samochód może być potraktowane jako wtargnięcie na jezdnię. Jak zauważył Sąd Najwyższy w wyroku z 15 maja 2002 r. (sygn. IV KKN 149/97)

   W takiej sytuacji wina za wypadek może spaść na pieszego, mimo że kierowca potrąci go na przejściu.”

   to jednak jest coś takiego…..
   nie mądrkuj 😉

   • Ok, poniosło mnie. Dzięki za kulturalne zwrócenie uwagi.
    Owszem, niezrozumiałe i nieprzewidywalne zachowanie pieszych może być przyczyną potrącenia. Ale nic nie zwalnia kierowców z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności i zredukowania prędkości w pobliżu przejścia dla pieszych. Ten agent ze Skody ewidentnie o tym zapomniał.

   • W tej sytuacji nie ma mowy o wtargnięciu.

   • Gdzie tu widzisz wtargniecie? Weszli normalnie i mają prawo iść a kierowca powinien stracić prawo jazdy za takie zachowanie. Skoda jedzie jak wariat i nic sobie nie robi z tego że jest przejście i inne auto znacznie wcześniej ustępuje pierwszeństwa pieszym.

 3. kurde ale ten skodziarz miał nie modny kapelusz już i pewnie dlatego to go spotkało … widać na vidjo

 4. Tak, a kobiecie jak i temu kolesiowi przycisk nieśmiertelności się załączył bo jak z jednej strony ktoś się zatrzymał to w drugą już patrzeć nie trzeba..Postawcie się na miejscu kierowcy skody – swoją lewą stronę tuż przy przejściu miał w pewnym stopniu zasłoniętą przez ostatni samochód.. To jest taka sama sytuacja jak na zatłoczonych uliczkach gdzie ludzie parkują auta przy samych przejściach a powinno się zostawić te 10m wolnego miejsca – wychodzą dość często zza takich samochodów pod same koła pewni prawilnie sebiksy z karynami i typowi janusze z grażynami..

  • I właśnie dlatego nie należy zap i er dalać w obszarze zabudowanym, jak ten skodziarz. Zwłaszcza zbliżając się do przejścia. I tu nie ma co dyskutować, zabija przede wszystkim prędkość.

  • k… typie co ma do rzeczy ze miał zasłonietych ludzi przez samochod?????????? jest teren zabudowany, sa znaki ostrzegawcze i informacyjne o przejsciu dla pieszych. Jak nie umie jezdzic to niech odda prawko bo sie nadaje co najwyzej kury szczac prowadzic.

 5. Pieszy ma obowiązek rozejrzeć się i nie wchodzić na przejście zza auta , niepodziewanie. Ci tutaj tak dziwnie weszli / trochę zza auta i bez rozglądania/ a gościu w skodzie nadfrunął to fakt .

  • Istnieje zakaz parkowania pojazdów w pewnej odległości od PdP – właśnie dlatego, żeby nie ograniczać widoczności.
   Zza jakiego auta piesi weszli na PdP?

   Kto ma zadbać o zapewnienie sobie widoczności? Strona z pierwszeństwem, czy strona podporządkowana?
   Na przejazdy kolejowe też wjeżdżasz nie mając widoczności? Co po wypadku powiesz – że nie widziałeś pociągu?

 6. idę zjeść kakao

  Chwila Zaraz Co Jest a OC opłacone. Święta prawda. Kierowca zawsze jest na straconej pozycji zbliżając się do przejścia dla pieszych szczególnie tzw. „Zombie”.

 7. Skandal, prawdziwy skandal to opis sytuacji, prawdziwe dobrozmienne dziennikarstwo. Fakt jechał szybko ale hamował i wjeżdżając w rejon przejścia miał może 20 km/h więc skutki na pewno nie byłyby tragiczne. Oczywiście wina kierowcy, nie bronię go, ale miał szczęście, duże szczęście. Ale najgorsze było zachowanie głupka z rękami w kieszeni bo wszystko miał w d.pie – na pewno naczytał się, że na przejściu dp jest świętą krową i prawo go chroni. Jak następnym razem ktoś go przejedzie to na pewno zmieni zdanie. Jak zdąży.

 8. Zauważyliście że bimmer coś tak bardzo się nie wychwala tym swoim gnojowozem e60

  • Skrzynię ostatnio naprawiał. Może nadal naprawia. E60 to fajne auto, ale jak już się sypać zacznie…

  • nie gadaj synu, mam go ciągle i ciągle widzę zazdrosne twarze jak jadę przez miasto. Widzę, że wszyscy o mnie myślicie… cóż jestem najlepszy

 9. Zdecydowanie potępiam zachowanie kierowcy skody, ale denerwują mnie ludzie, którzy ” na bank” wiedzą z jaką prędkością ktoś się porusza. Trzeba mieć radar w oczach chyba. I to atestowany.

 10. Ja pier,,,,le …co za czub za kierownicą ..przez takich czubów własnie giną ludzie na drogach …w takie same czuby komentują biorąc go w obronę …wezcie wy idzcie się leczyć …za taką jazdę to mu od razu powinni prawo jazdy zatrzymać ,a nie jekieś pier….lenie ” bo piesi wlezli nie rozgladając sie ” …ewidentna wina czuba w skodzie i nie ma żadnych okolicznosci łagodzacych

  • Nie zgadzam się do końca. Co do rajdowca – zgoda.
   Ale co do pieszych: Ci piesi powinni dostać mandat (50PLN) za niezachowania ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Ci piesi – bo młodzi, sprawni i mieli czas ocenić sytuację – powinni zachować się lepiej – są zobowiązani do tego przepisami ruchu drogowego. Powinni zostać ukarani mandatami.
   Ale gdyby na ich miejscu przechodziło 8-letnie dziecko, albo osiemdziesięciolatek przejeżdżał na wózku elektrycznym – wtedy to jest inna sprawa – wtedy bez mandatu. Od osób słabszych poza „siłą wieku” nie można wymagać: super wzroku, refleksu, przytomnego myślenia.
   Każdy pieszy – nawet skończony idiota – ma święte prawo do bezpiecznego przejścia przez jezdnię, jeżeli przechodzi korzystając z PdP.

   • Kpisz czy o drogę pytasz ? Piesi weszli na przejście mając wolną lewą stronę, z prawej również nic nie było widać. Rajdowiec pokazuje się dużo później.

 11. pytanie z innej beczki – czy ktoś wie, co to jest za budynek na zdjęciach? co tam jest? tak z czystej ciekawości pytam, ale podejrzewam, że […]
  kilka jakby małych mieszkanek, dośc szczelny płot, bardzo blisko drogi, wlotowej z resztą, zero tabliczki z adresem, żadna działalność – zero reklamy
  hmmm 😉

 12. Bardzo proszę aby wydział Policji do Przestępstw na drodze i Stop agresji na drodze zają się ta sprawą i to koniecznie..!!

  • A ja proszę aby Lublin miał bezpośredni dostęp do morza

   • Nawet baranku nie napisałeś do którego morza?
    Istnieją wydziały Policji do spraw wykroczeń i przestępstw drogowych, które być może chętnie się tym zajmą – albo i nie. Sytuacja jakich codziennie dziesiątki czy setki na drogach dojazdowych do Lublina

    Nie słyszałem za to nigdy o instytucjach państwowych od analizy każdego „pierdnięcia”. Zatrułeś powietrze – trzeba poczekać – wywietrzeje.

 13. Artykuł na zamówienie franka i arona? Przecież ta dwójka bezmyślnych ludzi sama sie prosi u unicestwienie a nagrywający to kolejny „dobrze chciałem” i w efekcie miałby dwa trupy na masce. Czemu wy ludzie nie myślicie. Tu nie myślał uprzejmy zapraszajacy równie nie myślących pieszych !!! jak można tak bezmyślnie włazić na drogę ???? No niech mi ktoś wytłumaczy dlkaczego ci ludzie są tak głupi, że nawet o własne bezpieczeństwo nie potrafia zadbać !!!??? I wcale mi nie zal takich ofiar bo to jest śmierc na własne życzenie !!!
  Panu kierowcy skody szczerze współczuję, ze natrafił na kulmincje idiotów przy tym przejściu. Tak, nagrywający niech się obraża i pozywa do sądu. Wiedz człowieku, ze takie zachowanie NIKOMU sie nie przysłuży. A ta dwójka samobójców, to na kolanach i do Częstochowy dziękować za drugą sznasę. następnym razem wiecej rozumi i ROZGLĄDAĆ się !!!! To nawet moje dzieci kilkuletnie wiedzą i nie pochają się tak bezmyślnie pod samochód !!!

  • Faktycznie – dość mało ostrożności u pieszych. Ci młodzi ludzie powinni zachować się lepiej. Ale co gdyby to przechodziły dzieci, albo osoba niedowidząca? To też byłaby ich wina, dlatego, że nie ustąpili pierwszeństwa przechodząc po PdP?
   Jak to ma się do (prawie) spowodowania groźnego wypadku przez Twojego idola w Skodzie? Gdzie zmniejszenie prędkości i zachowanie ostrożności przy zbliżaniu się do PdP?

   Przejście przez jezdnię – to nie ma być surwiwal. Że przejdą tylko nieomylni. PdP to ma być miejsce, gdzie nawet najgłupszy pieszy będzie mógł bezpiecznie przejść na drugą stronę – bo to jest właśnie takie specjalne miejsce na drodze – tylko to tego służące.
   Każda inna interpretacja przepisów sprawia, że PdP tracą sens. No bo skoro to pieszy ma ustępować kierującym – to po co w ogóle te PdP?

  • Aaron Fleischman

   @Nadia, możesz sobie wykrzyczeć jeszcze sto takich komentarzy, co nie zmieni faktu, że JEDYNYM winnym tej sytuacji w świetle prawa jest kierujący Skodą, który nie zachował szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do oznakowanego PDP, wskutek czego o mało nie potrącił pieszych, którzy JUŻ SCHODZILI Z PRZEJŚCIA, a nie wchodzili na nie.

   Gdyby obok stał patrol policji, straciłby uprawnienia i pewnie je straci, gdy film zostanie na policję zgłoszony. Kierowca Skody to potencjalny zabójca, który w ogóle nie powinien mieć prawka.

 14. Sądząc po nr rejestracyjnym oraz braku listwy na drzwiach kierowcy jest to pewnie ta sama skoda co jeździ po Krężnicy Jarej w kierunku Nowin i to z prędkością grubo powyżej 50km. Już nie raz było trzeba przed nią uciekać z drogi

 15. Maciek Mieszkaniec Janowskiej

  ULICA JANOWSKA TO PRAWDZIWY TOR WYSCIGOWY. SZKODA ZE NIEOZNAKOWANI NIE POJAWIAJĄ SIĘ TUTAJ CODZIENNIE. MEGA KASA GWARANTOWANA.

 16. konnnfident z kamerka i do tegooo spoleczniak co tylko daje po dziadowych hamulcach a potem placz ze ci na przejsciach maja wypadku . Konfidencie to twoja wina bo na ulicy dzie jest maly ruch to musisz sie zatrzymac , jak jade swoja e60 535d i widze takiego co sie zatrzymuje to trabie na niego i elegancko wyprzedzam na pasach powoli i nigdy nie mialem wypadku . Nie po to mam zrobione na chipie 350 koni zeby sie zatrzymywac co 100 metrow bo spoleczniak konfidennt sie zatrzymuje na sile przed pasami, a co do mojej skrzyni to juz dawno naprawiona i smiga jak noowka i odrazu auto odrzylo jakbym mial 50 koni wiecej hehehehhehehe smieje sie ze spoleczniakow z kamerkami hehehehhe

 17. A ja bardzo proszę o nie wpuszczane pieszych na przejście. Nagrywający nie widział, tak samo jak piesi, że z naprzeciwka mknie sobie skoda.. Nie masz pewności że przejdą cali i zdrowi to po prostu jedź dalej! Podejrzewam że był ostatni w peletonie, za nim nie było już nikogo i piesi mogli by sobie przejść siedem razy przez przejście. Jak dla mnie to właśnie często wpuszczający powodują ogromne zagrożenie a piesi idą w zaufaniu że kierowca ma opanowaną sytuację a okazuje się zupełnie odwrotnie… przepisy przepisami ale myślenie, przewidywanie, uwaga i zdrowy rozsądek powinny zawsze być na czele…

  • Albo wszyscy nie „puszczaj” (narażając się przy tym na to, że sami potrącą) – albo wszyscy puszczają.
   Odpowiedz na pytanie co jest lepsze – widać na „mapie śmiertelności pieszych, w zależności od zachowań kierujących”.
   Jeżeli żaden kierowca się nie zatrzyma – któryś kiedyś potrąci.
   Jeżeli jeden się zatrzyma, a inny nie – ten drugi kiedyś potrąci.
   Jeżeli obaj (wszyscy) się zatrzymają – nikt na pewno nie potrąci.

   Nie trzeba daleko patrzeć. Wschód albo zachód. Nie znam kompilacji filmików z Holandii, Słowacji czy Norwegii. Tu nie chodzi o zachowanie kierujących tylko wobec pieszych – ale wobec każdego. PdP to jest tylko jakaś część zachowaN świadczących o kulturze jazdy w danym kraju, czy danej społeczności . Nawet w Polsce – zupełnie inaczej jest pod Zamościem/Chełmem i pod Wrocławiem?Poznaniem.

  • Aaron Fleischman

   „Nagrywający nie widział, tak samo jak piesi, że z naprzeciwka mknie sobie skoda.”

   A od kiedy to nagrywający i piesi mają myśleć i widzieć za kierowcę Skody? Czy kierowca Skody nie widział, że zbliża się do oznakowanego PDP? Rozumiem, że Skoda jechała sobie sama bez udziału kierowcy?

 18. Uratował im życie. Zaczął hamować

  • Zależy jak na to spojrzeć/patrzeć. Czy uprowadzony człowiek powinien dziękować porywaczowi za uwolnienie? Ja nie wiem – to złożona sprawa.
   Bardzo dobrze, że „Kubica” naprawił błąd (mniejsza o co czyj bardziej – bo obie strony zawinęły – przy czym odpowiedzialność kierującego jest wg mnie i Kodeksu Karnego dużo większa) poprzez gwałtowne hamowanie. Dobrze, że za nim nie jechało aŁdi w „bezpiecznym” odstępie 10 metrów.

   • Co zawinęły obie strony Franiu? 112 nic o kradzieżach nie napisał. Jeśli coś wiesz, to podziel się tą intrygującą informacją.

  • Aaron Fleischman

   Policja na pewno da mu medal i dyplom.

   • …a z powodu doskonałego zachowania na drodze (przejawiającego się szczególną ostrożnością i troską o pieszych na PdP) wyślą go odpoczynek od kierowania pojazdami i skierują na ponowny egzamin na PJ.

 19. Aaron Fleischman

  „Logika” pogromców pieszych:

  1) jełop w Bolidzie Młodego Wieśniaka w wyniku kilkukrotnego przekroczenia dozwolonej prędkości traci panowanie za kierownicą i ginie owinięty wokół drzewa:
  – „Panie, świeć nad jego duszą!!! Kolejny wspaniały młody człowiek, którego zabiły te przeklęte drzewa rosnące 5 metrów od jezdni. Wyrazy współczucia dla rodziny! Niech Ci ziemia lekką będzie [*][*]{*]”
  2) rozpędzony wariat wjeżdża w pieszych przechodzących prawidłowo przez przejście:
  – „I dobrze tak świętym krowom!!! To było samobójstwo, a kierowca jest niewinny! Trzeba się ROZGLĄDAĆ!!!”

  Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie na świecie żyją największe szuje, łachudry i kanalie, to śpieszę z odpowiedzią – to komentujący w w/w sposób na lublin112.

  • Jest w tym logika.
   1. Pieszy to gorszy sort, bo trzeba uważać na pieszych na PdP, czasem zwolnić, a czasem się zatrzymać.
   2. Kierujący rowerem to gorszy sort, bo trzeba uważać na rowerzystów na PR, zachować odstęp i zwolnić podczas wyprzedzania rowerzysty.
   3/ Kierujący samochodem (poruszający się z dopuszczalną/bezpieczną prędkością) to gorszy sort, bo nie można jechać szybciej, bo trzeba zatrzymywać się razem z nim kiedy ustępuje pierwszeństwa pieszym/rowerzystom na PdP/PR.
   On także jest zły „bo zmusza” do wyprzedzania/omijania w miejscach do tego zabronionych.

   Przecież nikt (poza osobami przestrzegającymi ograniczeń prędkości) nie jeździ przepisowo, więc i ja tak jeżdżę.

   • Aaron Fleischman

    Ja doskonale wiem, że za pokrętną „logiką” pogromców pieszych nie stoi nic poza pogardą wobec pieszych i rowerzystów, których uważają za podludzi i nie mogą pogodzić się z tym, że mają oni jakiekolwiek prawa w ruchu drogowym.

    Motocykliści też są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, też – podobnie jak piesi i rowerzyści – nie mają żadnych szans w zderzeniu z rozpędzonym samochodem, a nigdy nie przeczytasz kocopołów o „cmentarzach pełnych tych, co mieli pierwszeństwo”, kiedy jakiś operator szlifierki zginie w wyniku zderzenia z autem, które wymusiło na nim pierwszeństwo. Ale motocykliści to często więksi bandyci drogowi od tych, którzy zabijają pieszych na PDP, więc tutejsze szumowiny się z nimi identyfikują.

    Dlatego rozmawiać z nimi o prawach pieszych i rowerzystów to jak rozmawiać z członkami Ku Klux Klanu o prawach czarnych. Nie ma to żadnego sensu, ale obnażać czyjąś hipokryzję zawsze warto.

    • I ty się uważasz za kulturalnego? Wyzywasz tutaj inne komentujące osoby, aż dziw, że nie dostałeś bana. Czy redakcja może zwrócić mu jakąkolwiek uwagę, bo to jest już przesada.

 20. Uprzejmy idiota wyznawca Aarona i morderca pieszych czytelnik Maciej nie pozwolił poczekać pieszym na chodniku i bezpiecznie przejść przez ulicę, ale zagonił ich prosto pod koła rozpędzonego samochodu. Gdyby mu się udało przeprowadzić zamiar do końca miałby film na którym oderwane ludzkie kończyny szybują w powietrzu, a wokół leje się krew/ Stałby się sławny jako reżyser i taki film mógłby sprzedać, a nie tylko udostępnić gratis.

  • Aaron Fleischman

   Czyżbyś był kolejnym, który sugeruje, że Skoda była samochodem widmo bez kierowcy, który mógł mieć jakikolwiek wpływ na swoją prędkość i swoje zachowanie podczas zbliżania się do oznakowanego przejścia dla pieszych?

 21. Czy tylko mnie bardziej niepokoi zachowanie pieszych, niż kierowcy?

 22. Temu w kapelusiku to by się należało przejechać po piętach.

 23. Osobiście uważam, że dużo łatwiej jest uważać pieszemu niż kierowcy, gdyż porusza się z mniejszą prędkością i ma czas na reakcję. Zatem zrzucanie całej odpowiedzialności za ww. zdarzenie na kierowcę Skody jest nie na miejscu. Fakt faktem, że poruszał się zdecydowanie za szybko jednakże gdym to ja był pieszym wolałbym się rozejrzeć i zatrzymać nawet w połowie przejścia niż stracić życie przez idiotę. Tak naprawdę to przez te wszystkie udogodnienia typu sygnalizacje świetlne itp. zarówno piesi jak i kierowcy tracą rozum i zdrowy rozsądek, a przede wszystkim zapominają o zachowaniu szczególnej ostrożności. Nie potrafią odpowiednio ocenić sytuacji i stąd mamy wypadki…

 24. Ja pierdykam. Czytam i nie wierzę. Jak można bronić wariata drogowego, który swoim nieodpowiedzialnym stylem jazdy omal nie potrącił pieszych, którzy wchodząc jeszcze pewnie go nie widzieli? Ludzie co z Wami jest nie tak?

 25. Ludzie przecież za kierownicą skody to bimmer siedział. Robił jazdę testową, zachłysną się prędkością bo to jego Tico w LPG już nie daje rady

 26. Podobne autko, podobny kolor, również Janowska, „LUB” na blachach – musiałem z połowy drogi zawrócić z rowerem. Prędkość nie dostosowana do warunków, nie mówiąc o przepisach ruchu drogowego. Idioto – doigrasz się.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online