Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

O mało nie zabił pieszych na przejściu. Kobieta uciekła na pobocze

Niewiele brakowało, aby na ul. Janowskiej w Lublinie doszło do groźnego wypadku. Przy takiej prędkości, z jaką poruszało się auto, piesi byliby bez szans na przeżycie.

Jeden z naszych czytelników nadesłał do nas nagranie niezwykle groźnej sytuacji, jaka miała miejsce dzisiaj po południu na ul. Janowskiej w Lublinie. Około godziny 17:15, na wysokości ul. Koło, zauważył dwie osoby, które oczekiwały na możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Postanowił im to umożliwić, zatrzymując się przed oznakowanym przejściem dla pieszych.

Kiedy piesi znajdowali się już w połowie przejścia, z naprzeciwka nadjechała rozpędzona skoda. Siedzący za jej kierownicą mężczyzna, zaczął gwałtownie hamować, po czym auto zaczęło zjeżdżać do osi jezdni. Piesza widząc co się dzieje, ratując się uciekła z przejścia, pieszy również przyśpieszył kroku. Jak tłumaczył nam czytelnik, kierowca skody na kraśnickich nr rejestracyjnych, poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą 100 km/h.

Jak wyjaśniają policjanci, jeżeli auto by potrąciło pieszych, z dużym prawdopodobieństwem wypadek by się zakończył tragicznie w skutkach. Na nagraniu wyraźnie widać, że kierowca porusza się zdecydowanie szybciej, niż dozwolone w obszarze zabudowanym 50 km/h. Przy kontakcie z tak rozpędzonym pojazdem, pieszy nie ma praktycznie żadnych szans na przeżycie.

 

[W rejestratorze są błędne ustawienia, stąd inne wskazania daty i godziny]

(wideo – nadesłane – Maciek)
2018-06-14 19:24:29

56 komentarzy

  1. Czy tylko mnie bardziej niepokoi zachowanie pieszych, niż kierowcy?

  2. Temu w kapelusiku to by się należało przejechać po piętach.

  3. Osobiście uważam, że dużo łatwiej jest uważać pieszemu niż kierowcy, gdyż porusza się z mniejszą prędkością i ma czas na reakcję. Zatem zrzucanie całej odpowiedzialności za ww. zdarzenie na kierowcę Skody jest nie na miejscu. Fakt faktem, że poruszał się zdecydowanie za szybko jednakże gdym to ja był pieszym wolałbym się rozejrzeć i zatrzymać nawet w połowie przejścia niż stracić życie przez idiotę. Tak naprawdę to przez te wszystkie udogodnienia typu sygnalizacje świetlne itp. zarówno piesi jak i kierowcy tracą rozum i zdrowy rozsądek, a przede wszystkim zapominają o zachowaniu szczególnej ostrożności. Nie potrafią odpowiednio ocenić sytuacji i stąd mamy wypadki…

  4. Ja pierdykam. Czytam i nie wierzę. Jak można bronić wariata drogowego, który swoim nieodpowiedzialnym stylem jazdy omal nie potrącił pieszych, którzy wchodząc jeszcze pewnie go nie widzieli? Ludzie co z Wami jest nie tak?

  5. Ludzie przecież za kierownicą skody to bimmer siedział. Robił jazdę testową, zachłysną się prędkością bo to jego Tico w LPG już nie daje rady

  6. Podobne autko, podobny kolor, również Janowska, „LUB” na blachach – musiałem z połowy drogi zawrócić z rowerem. Prędkość nie dostosowana do warunków, nie mówiąc o przepisach ruchu drogowego. Idioto – doigrasz się.